Start Polecane Rachunki za liczniki energii z przedpłatą zostaną obniżone o 45 funtów

Rachunki za liczniki energii z przedpłatą zostaną obniżone o 45 funtów

727

Rząd poinformował, że ponad cztery miliony borykających się z problemami gospodarstw domowych zaoszczędzi 45 funtów rocznie na rachunkach za energię od 1 lipca.

Stanie się to poprzez zrównanie opłat za energię z przedpłatą z klientami płacącymi za pomocą polecenia zapłaty.

Gospodarstwa domowe posiadające liczniki przedpłatowe są zazwyczaj w trudnej sytuacji lub mają niskie dochody. Ale płacą więcej, ponieważ firmy energetyczne przerzucają koszty zarządzania licznikami.

Jeremy Hunt, który ma ogłosić plan w swoim wiosennym budżecie w środę, powiedział, że to „wyraźnie niesprawiedliwe, że osoby korzystające z przedpłat płacą więcej niż inni”.

Dodatkowe opłaty, które musiałyby zapłacić borykające się z problemami gospodarstwa domowe, zostaną zamiast tego pokryte w ramach finansowanej przez rząd gwarancji ceny energii, kosztem 200 mln GBP.

Ministerstwo Skarbu poinformowało, że Regulator Ofgem poinformuje, jak trwale zakończyć „karę przedpłaty”, gdy wsparcie rządowe zakończy się w kwietniu 2024 r.

Oczekuje się, że oprócz pomocy w przedpłacie rząd przedłuży gwarancję ceny energii na obecnym poziomie o kolejne trzy miesiące.

Typowe rachunki za energię w gospodarstwach domowych miały wzrosnąć do 3000 funtów rocznie od kwietnia, oczekuje się, że rząd utrzyma obecny poziom wsparcia z limitem na poziomie 2500 funtów.