Start Southampton Rada miasta przekazała 4,5 miliona funtów na wsparcie rodzin

Rada miasta przekazała 4,5 miliona funtów na wsparcie rodzin

325
0

Prawie 4,5 miliona funtów zostało przyznane Southampton przez rząd na wsparcie rodzin zmagających się z kryzysem kosztów utrzymania.

Pieniądze są przyznawane na jeden rok (1 kwietnia 2023 r. – 31 marca 2024 r.) i nie można ich przesunąć w czasie.

Gabinet Rady Miasta Southampton ma się spotkać we wtorek (14 marca), aby zatwierdzić przyjęcie dotacji.

Pomoc finansowa zapewniona w ramach dotacji jest dostępna dla każdego, kto nie kwalifikuje się do innego wsparcia rządowego.

Dotacja rządowa, która w całym kraju wynosi 842 mln funtów, jest oferowana radom hrabstw i władzom jednolitym w całym kraju.

Zasady przyznawania dotacji zmieniły się na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Między wrześniem 2021 a marcem 2022 80 proc. pieniędzy musiało zostać wydanych wyłącznie na rodziny z dziećmi. Następnie, między kwietniem 2022 r. a wrześniem 2022 r., władze musiały zapewnić, aby jedna trzecia pieniędzy była dostępna dla emerytów.

W obecnej fazie programu stypendialnego, między październikiem 2022 a marcem 2023, zmieniono zasady tak, aby mieszkańcy mogli sami ubiegać się o pomoc finansową.

Rada miasta będzie współpracować z bankami żywności, szkołami i organizacjami charytatywnymi, a skupi się przede wszystkim na zapewnieniu dzieciom z rodzin o niskich dochodach bezpłatnych posiłków w czasie semestru i półsemestralnych zajęć wakacyjnych.

Southampton jest 55. najbardziej potrzebującym organem w kraju, a 12 procent populacji mieszka na obszarach, które są uważane za najbardziej zaniedbane w kraju.

PoprzedniWkrótce zapłacimy więcej za zrealizowanie recepty NHS
NastępnyRachunki za liczniki energii z przedpłatą zostaną obniżone o 45 funtów