Start Wiadomości Bezrobocie w Wielkiej Brytanii rośnie w najszybszym tempie spośród krajów OECD

Bezrobocie w Wielkiej Brytanii rośnie w najszybszym tempie spośród krajów OECD

487

Według analizy Trades Union Congress (TUC) bezrobocie rośnie w Wielkiej Brytanii w najszybszym tempie spośród 38 najbogatszych krajów świata.

Ustaliło, że spośród 38 państw członkowskich tylko Kostaryka w okresie od początku stycznia do końca marca odnotowała podobny wzrost liczby osób tracących pracę.

TUC stwierdziło, że każdy region Wielkiej Brytanii dotknięty jest rosnącym bezrobociem i spadkiem liczby wolnych miejsc pracy, co ilustruje zmiany na rynku pracy.

Oczekuje się, że dane Urzędu Statystyk Narodowych (ONS), które zostaną opublikowane we wtorek, wykażą dalszy wzrost bezrobocia w ostatnich miesiącach, co będzie ciosem dla przesłania Rishiego Sunaka, że ​​gospodarka dynamicznie rośnie.

ONS potwierdził w zeszłym miesiącu, że gospodarka wyszła z ubiegłorocznej recesji, odnotowując wzrost o 0,6% w pierwszym kwartale roku, a badania liderów biznesu wskazują na rosnący poziom zaufania co do perspektyw wzrostu gospodarczego. Zaufanie konsumentów również wzrosło w tym roku w odpowiedzi na rosnący poziom średnich dochodów.