Start Polecane Właściciele drugiego domu muszą zapłacić podwójny podatek lokalny

Właściciele drugiego domu muszą zapłacić podwójny podatek lokalny

759

Rada poparła plany, aby właściciele drugich domów i pustych nieruchomości byli obciążani podwójnym podatkiem lokalnym.

Rada Miasta Portsmouth ma nadzieję, że posunięcie to przywróci do użytku domy dla tysięcy osób znajdujących się na liście oczekujących na mieszkania.

Uzgodniona przed wprowadzeniem nowej ustawy o wyrównywaniu i rewitalizacji, propozycja pozwoliłaby również radzie Hampshire na wcześniejsze pobieranie opłat od właścicieli pustych domów, zgodnie z Lokalną Służbą Raportowania Demokracji (LDRS).

Lider Rady Liberalnych Demokratów Vernon-Jackson powiedział: „Uderza mnie to, że mamy 1600 domów, które są puste, a ponad 2000 osób znajduje się na liście oczekujących na mieszkania. Domy powinny być wykorzystywane dla tych, którzy ich potrzebują”.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami drugie domy w Portsmouth są obciążone taką samą stawką podatku lokalnego, jak główne miejsca zamieszkania.

Puste domy są już obciążone dodatkową opłatą – ale dopiero po dwóch latach – a ta zostałaby skrócona do jednego roku. Szacuje się, że ta zmiana przyniosłaby dodatkowe 450 000 funtów, podał LDRS.

Jednak raport rady mówi, że całkowita liczba może być niższa, ponieważ właściciele domów zmieniają sposób użytkowania swoich nieruchomości lub sprzedają je, jeśli pojawią się nowe opłaty.