Start Wiadomości Lek odchudzający semaglutyd zatwierdzony do użytku przez NHS

Lek odchudzający semaglutyd zatwierdzony do użytku przez NHS

524

Szczepionka odchudzająca, która zyskała popularność w USA, została zatwierdzona do użytku przez NHS w Anglii.

National Institute for Health and Care Excellence (NICE) stwierdził, że semaglutyd jest bezpieczny, skuteczny i niedrogi.

Podawany poprzez wstrzyknięcie w skórę, lek sprawia, że ​​ludzie czują się pełniejsi i bardziej zadowoleni, więc jedzą mniej.

Znane osobistości, takie jak Elon Musk, twierdzą, że go używały – a środek ten stał się bardzo popularny w Hollywood.

Opierając się na dowodach z badań klinicznych, NICE twierdzi, że semaglutyd może pomóc ludziom zmniejszyć wagę o ponad 10%, jeśli zostanie wdrożony wraz ze zmianami w żywieniu i stylu życia.

Będzie zalecany do stosowania przez osoby z co najmniej jednym schorzeniem związanym z wagą, a także osoby, których wskaźnik masy ciała (BMI) jest bliski górnej skali zakresu otyłości.

Osobom o niższym BMI w zakresie otyłości – BMI między 30 a 34,9 kg/m2 – można również zaoferować lek, jeśli cierpią na schorzenie związane z wagą. NICE wymienia je jako osoby, które są w stanie przedcukrzycowym, mają cukrzycę typu 2, wysokie ciśnienie krwi, choroby serca lub obturacyjny bezdech senny.

Zastrzyki będą musiały być przepisywane przez specjalistę, a osoba przechodząca kurację będzie mogła przyjmować lek maksymalnie przez dwa lata.