Start Polecane Kobiety z Southampton domagają się bezpiecznych ulic

Kobiety z Southampton domagają się bezpiecznych ulic

560

W środę odbył się marsz kobiet w centrum miasta. Kobiety maszerowały, aby w ten sposób podkreślić świadomość na temat przemocy wobec kobiet i dziewcząt.

Odbywające się w Międzynarodowy Dzień Kobiet wydarzenie Reclaim the Night miało na celu wzmocnienie pozycji tych, które czują się bezbronne lub przestraszone podczas spacerów po zmroku.

Zorganizowany przez Związek Studentów Solent pochód wyruszył o 19 z kampusu Solent University.

Steph Stangroom, jedna z organizatorek, powiedziała: „Wystarczy”. „Przemoc na tle płciowym wciąż ma miejsce; nie skończyła się w latach siedemdziesiątych.” Stangroom powiedziała, że ​​kiedy miała około 20 lat, została zaatakowana przez taksówkarza „właśnie w drodze do domu po nocy spędzonej na mieście”.

„Teraz w Southampton mamy CCTV w każdej taksówce, więc zmiana jest możliwa, musimy tylko uświadomić ludziom, co się dzieje” – dodała.

Rada miasta ogłosiła w 2022 roku, że uczyni z tej kwestii główny priorytet w ciągu najbliższych pięciu lat. Rada twierdzi, że skoncentruje się na profilaktyce, pracy z chłopcami w szkołach i mężczyznami w klasach dla dorosłych, wspieraniu ofiar przemocy domowej, zmianie zachowania sprawców i stworzeniu silniejszej skoordynowanej reakcji na przemoc wobec kobiet i dziewcząt.