Start Polecane Southampton: 2500 dzieci dotkniętych chorobami psychicznymi

Southampton: 2500 dzieci dotkniętych chorobami psychicznymi

753

Choroby psychiczne dotykają obecnie 2500 dzieci w Southampton więcej niż sześć lat temu – a przewiduje się, że liczba ta będzie nadal rosnąć”.

Około 15,9 procent dzieci ma zaburzenia psychiczne – co oznacza wzrost z 10,5 procent jaki był odnotowywany w 2017 roku. W raporcie stwierdzono, że jest to „częściowo spowodowane” pandemią i kryzysem kosztów utrzymania.

Jedna na pięć rodzin w Southampton zaliczana jest do rodzin o niskich dochodach, a w zeszłym roku odnotowano, że jedna trzecia dzieci w Southampton żyła w ubóstwie.

Średnia krajowa dla dzieci mieszkających w „najbardziej potrzebujących” częściach miasta wynosi 12 procent. Dla Southampton jest to 18 proc.

Jeśli chodzi o wpływ pandemii na zdrowie psychiczne dzieci w mieście, ankieta przeprowadzona w szczytowym okresie lockdownu w 2020 r. wykazała, że ​​65 procent ankietowanych dzieci uważało, że ich zdrowie psychiczne pogorszyło się.

Rada miasta Southampton zorganizowała posiedzenie zarządu ds. zdrowia i dobrego samopoczucia, aby omówić działania podejmowane w celu pomocy.

Jedną z form pomocy jest projekt Kooth – usługa online, która została wprowadzona w całym Hampshire i Isle of Wight. W marcu ubiegłego roku Hampshire doświadczyło najwyższego miesięcznego wskaźnika skierowań dzieci w zakresie zdrowia psychicznego wszechczasów.

Mówi się, że poradnictwo online dla dzieci i młodzieży „jest dość popularną formą pomocy”.