Start Polecane Rozpoczęcie masowych testów Covid-19 w Southampton

Rozpoczęcie masowych testów Covid-19 w Southampton

1525

Od soboty mieszkańcy Southampton, którzy muszą wyjść z domu do pracy i rodziny z dziećmi w wieku szkolnym, będą mieli dostęp do testów Covid-19.

6 marca w całym mieście zostanie uruchomiony sześciotygodniowy program masowych testów w celu identyfikacji osób bezobjawowych. Testy będą dostępne dla każdego członka rodziny „suport bubbles”, „childcare suport bubbles”. Mieszkańcy, którzy muszą wyjść z domu do pracy, ale nie przeszli jeszcze testów w miejscu pracy, również mogą mieć dostęp do szybkich testów Covid-19.

Testy będą dostępne dla pracowników, w tym pracowników socjalnych, osób pracujących w edukacji i opiece nad dziećmi, w handlu detalicznym i transporcie.

Stałe miejsce testowe zostanie otwarte od 6 marca w Merryoak Community Center na Acacia Road. Centrum będzie działać siedem dni w tygodniu od 8:00 do 19:00. Mobilna jednostka testowa zostanie otwarta 8 marca i będzie działać w różnych lokalizacjach w mieście, w tym na parkingu Lords Hill w Lords Hill Centre, parkingu Shirley Baptist Church w Shirley i Richard Taunton Sixth Form College. Jednostka mobilna będzie otwarta od 8:00 do 18:15.

Mieszkańcy będą mogli zarezerwować swoje testy online z 24-godzinnym wyprzedzeniem. W ośrodkach testowych mieszkańcy zostaną poproszeni o pobranie wymazu z wnętrza nosa i tylnej części gardła, a następnie otrzymają wyniki w wiadomościach tekstowych. Ci, którzy uzyskają wynik pozytywny, będą musieli się izolować, ale nie będą musieli rezerwować dodatkowego testu. Każdy mieszkaniec będzie mógł zarezerwować dwa testy tygodniowo od trzech do pięciu dni po pierwszym teście.

Według ekspertów, osoby poddawane testom nie powinny nic jeść przez 30 minut przed badaniem. Rada Miejska Southampton, która będzie kierować programem, poprosiła osoby, które zostały już zaszczepione i należą do jednej z kwalifikujących się grup, aby nadal uczestniczyły w programie testowym.