Start Polecane Jednorazowa płatność Universal Credit. To musisz wiedzieć

Jednorazowa płatność Universal Credit. To musisz wiedzieć

2279

Jednorazowa dotacja ma zastąpić 20 funtów tygodniowo – czyli 1040 funtów rocznie – podwyżkę wprowadzoną w marcu, aby wesprzeć miliony rodzin zagrożonych ubóstwem podczas pandemii koronawirusa.

Kanclerz prowadzi rozmowy, aby w kwietniu udzielić sześciu milionom gospodarstw domowych w trudnej sytuacji jednorazowego wsparcia Universal Credit w wysokości 1000 funtów w ramach planów zlikwidowania 20 funtów tygodniowo. Źródła podały, że inicjatywa zastąpi podwyższenie kredytu Universal Credit o 1040 funtów rocznie wprowadzone w zeszłym roku, pomimo głosowania posłów za przedłużeniem wsparcia w obliczu rosnących wskaźników zakażeń Covid.

Rozumie się, że aż 6 milionów ludzi może się do niego zakwalifikować, a Rishi Sunak twierdzi, że może to pomóc w ponownym uruchomieniu gospodarki. Ale co oznaczają dla Ciebie płatności – kto się kwalifikuje i jak możesz uzyskać do nich dostęp? Rozumie się, że płatności zastąpią dodatkowe 20 funtów tygodniowo – lub 1040 funtów rocznie – doładowanie wprowadzone w kwietniu ubiegłego roku, aby pomóc finansować tym, którzy stracili pracę – lub dochody – podczas pandemii.

Pomoc byłaby dostępna dla wnioskodawców – głównie tych, którzy borykają się z kryzysem finansowym, takich jak bezrobotni lub niezdolni do pokrycia niezbędnych wydatków.

Czy to lepsze niż dodatkowe 20 funtów tygodniowo?

Universal Credit został podniesiony o 1040 funtów na rok finansowy 2020/21, aby pomóc w walce z wpływem koronawirusa. Ale ten „tymczasowy” wzrost ma się obecnie zakończyć 12 kwietnia, kiedy to standardowe zasiłki spadną z powrotem do poziomu sprzed pandemii. W rezultacie przeciętne gospodarstwo domowe straci 84 funty. Kanclerz Rishi Sunak jest niechętny, aby uczynić podwyżkę o 20 funtów tygodniowo na stałe, ponieważ zwiększyłaby ona wydatki publiczne o co najmniej 6 miliardów funtów rocznie. Zamiast tego przyjmuje się, że konsultuje się w sprawie jednorazowej płatności w wysokości od 500 GBP do 1000 GBP. Płatność byłaby płatna z góry, co oznacza, że ​​musiałbyś lepiej zorganizować swoje finanse, aby były trwałe. Obecnie dodatkowa opłata w wysokości 84 GBP jest wypłacana co miesiąc, co oznacza, że ​​nie możesz przepłacać. Średnio będzie to również o 40 funtów rocznie mniej niż obecne wsparcie.

Co Rishi Sunak powiedział o płatnościach?

Źródło rządowe powiedział The Telegraph, że Sunak, że ma nadzieję, że jednorazowa płatność pomoże odbudować gospodarkę. „Jedną z motywacji Skarbu Państwa jest to, że sądzą, że ludzie wyjdą i wydadzą je i pomogą pobudzić gospodarkę” – podało źródło. Pod wieloma względami jest to połączenie schematu kuponów o wartości 500 funtów i uniwersalnego dochodu podstawowego. Jednak Universal Credit istnieje dla tych, którzy borykają się z problemami finansowymi, a w około 60% przypadków są bezrobotni, więc jest mało prawdopodobne, aby pieniądze zostały wydane na cokolwiek poza podstawowymi produktami.

Czy płatność będzie alternatywą dla obecnego wzrostu o 20 funtów tygodniowo? 

Tak. Ryczałt w wysokości 1000 funtów zostałby wprowadzony w celu zrekompensowania zakończenia tymczasowego wzrostu świadczeń o 20 funtów tygodniowo. Ponad połowa z 5,7 miliona osób, które otrzymały uniwersalny kredyt, zapisała się na ten program od początku pandemii. Te gospodarstwa domowe najprawdopodobniej będą kwalifikować się do ostatniego wsparcia.

Oficjalny rzecznik premiera powiedział, że nie podjęto jeszcze decyzji, jakie wsparcie zaoferować po wygaśnięciu 20-funtowego „podwyższenia” jeszcze w tym roku. Jednak Downing Street nie zaprzeczył doniesieniom, że jednorazowa płatność w wysokości 1000 funtów była rozważana jako alternatywa dla podwyżki w wysokości 84 funtów. „Przez cały ten kryzys zadbaliśmy o tych, którzy są najbardziej narażeni i będziemy nadal oceniać kontekst gospodarczy i zdrowotny, aby zdecydować, jak najlepiej nadal wspierać ludzi, którzy potrzebują naszej pomocy” – powiedział rzecznik.