Start Polecane Dentysta z Southampton: „stomatologia w bardzo złej sytuacji”

Dentysta z Southampton: „stomatologia w bardzo złej sytuacji”

819
Photo by lafayett zapata montero on Unsplash

Problem próchnicy zębów u dzieci rośnie, a w opinii dentysty stomatologia jest w „bardzo złej kondycji”, aby poradzić sobie z tym wyzwaniem.

Dane z Rządowego Biura ds. Poprawy Zdrowia i Dysproporcji pokazują, że około 40 osób w wieku 19 lat lub młodszych w Southampton miało z powodu próchnicy usunięty w szpitalu co najmniej jeden ząb w ciągu 12 miesięcy do marca 2022 r. – co oznacza wzrost z około 15 przypadków odnotowanych rok wcześniej.

Dr Ian Kendal, główny dentysta na Oceana Boulevard w Southampton, w lokalnej gazecie powiedział: „Nastąpił wyraźny wzrost i myślę, że można powiedzieć, że jest to związane z kryzysem kosztów życia, a rosnąca inflacja tylko pogorszyła sytuację”.

„Niektórych rodziców nie stać na zbilansowaną dietę dla swoich dzieci. Zwykle kupują produkty z dużą zawartością cukru, który nadmiernie pobudza ciało i umysł”.

„Stomatologia jest obecnie w bardzo złej sytuacji, aby nieść pomoc w wypełnianiu rosnących potrzeb w społeczeństwie”.

„To naprawdę obosieczny miecz. Biedniejszych ludzi nie stać na dentystę, a dentyści nie są w stanie sprostać rosnącym potrzebom na usługi stomatologiczne”.

Jak więc rodzice mogą zapobiegać próchnicy u dzieci? Dr Kendal powiedział: „Myślę, że rodzice mogą pomóc zapobiegać próchnicy zębów, czytając etykiety na opakowaniach i monitorując zawartość cukru”.