Start Polecane 1000 funtów za głaskanie i karmienie kucyków z New Forest

1000 funtów za głaskanie i karmienie kucyków z New Forest

654

Odwiedzający New Forest mogą zostać ukarani grzywną w wysokości do 1000 funtów za głaskanie kucyków i innych zwierząt żyjących w parku narodowym oraz za rozpalanie ognisk i grillowanie.

Rada Okręgu New Forest zatwierdziła nowe przepisy, które mają na celu ograniczenie zachowań antyspołecznych w tym niewątpliwie urokliwym miejscu w Hampshire.

Nowe reguły zakazujące głaskania i karmienia zwierząt wynikają z troski o ich dobro i zapobieżenie agresji zwierząt.

Jeden z członków społeczeństwa, który odpowiedział na ankietę na temat propozycji, napisał: „Kucyki i osły, które były karmione przez członków społeczeństwa, stają się bardziej agresywne w poszukiwaniu pożywienia od ludzi, ponieważ nauczone instynktownie oczekują karmienia od ludzi”.

Na temat ryzyka pożarów w lesie inna osoba napisała: „Jestem bardzo zaniepokojony prawdopodobieństwem pożaru wrzosowiska, który spowoduje straszne szkody i zagrożenie dla zwierząt, w tym dzikich zwierząt.

Naruszenie nakazów ochrony przestrzeni publicznej (PSPO), które mają wejść w życie 1 lipca, może skutkować nałożeniem grzywny w wysokości 100 funtów lub wszczęciem postępowania karnego z maksymalną grzywną w wysokości 1000 funtów.