Start Polecane Wielka Brytania: Prowadzisz jednoosobową firmę? Skorzystaj z finansowego wsparcia

Wielka Brytania: Prowadzisz jednoosobową firmę? Skorzystaj z finansowego wsparcia

1457

Samozatrudnieni dotknięci pandemią mogą ubiegać się o nowe granty. Kwalifikującym się wnioskodawcom zostaną wypłacone dotacje w wysokości do 6570 funtów. 

Rusza drugi etap rządowego programu wsparcia dochodów osób samozatrudnionych w okresie kryzysu koronawirusa. W jego ramach kwalifikujący się wnioskodawcy otrzymają jednorazową dotację w wysokości 70% średnich miesięcznych zysków handlowych przez trzy miesiące, do wysokości 6570 GBP. Wniosek złożyć może przedsiębiorca dotknięty pandemią od 14 lipca. Ministerstwo Skarbu twierdzi, że pieniądze zostaną wpłacone na jego konta w ciągu sześciu dni. W ramach programu SEISS przekazano już 7,8 mld funtów dotacji ponad 2,7 mln osób w całej Wielkiej Brytanii. Do programu kwalifikują się m.in budowniczowie niezdolni do pracy na placach budowy z powodu ograniczeń rządowych lub spowolnienia w pracy oraz sklepikarze dotknięci zamknięciami, ograniczeniem handlu lub wyższymi kosztami z powodu dystansu społecznego. Na pierwszym etapie programu wypłacano 80% średnich miesięcznych zysków handlowych przez trzy miesiące, maksymalnie do 7500 funtów. Ale podobnie jak w przypadku większego programu urlopowego dla pracowników z tytułu koronawirusa (CJRS), skala wsparcia zaczyna się zmniejszać. Kanclerz Rishi Sunak powiedział: „Nasz program wsparcia dochodu z samozatrudnienia pomógł już milionom ludzi, których ciężka praca prowadzenia własnej działalności jest kluczowa dla naszej gospodarki. Oznacza to, że źródła utrzymania ludzi w całym kraju pozostaną chronione, gdy będziemy kontynuować nasze ożywienie gospodarcze – pomagając im stanąć na nogi, gdy wrócimy do normalności”. Ministerstwo Skarbu poinformowało, że HM Revenue and Customs skontaktuje się ze wszystkimi potencjalnie kwalifikującymi się osobami, nawet jeśli nie wystąpią o pierwszą dotację.Podobnie jak w przypadku pierwszego etapu programu, wnioskodawcy będą musieli osiągać zyski handlowe nie większe niż 50 000 GBP, co stanowi co najmniej połowę ich całkowitego dochodu.

Program kończy się 19 października. Dostępna jest internetowa usługa składania wniosków o dotację. TUTAJ ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE.