Start Coronavirus Strach przez koronawirusem: Czy muszę posłać dziecko do szkoły?

Strach przez koronawirusem: Czy muszę posłać dziecko do szkoły?

728
0

Premier wezwał rodziców do odesłania dzieci do szkoły na semestr jesienny. Tymczasem wielu rodziców zastanawia się czy jest to bezpieczne, a co za tym idzie konieczne. Wielu opiekunów zastawia się również jak będzie wyglądał powrót na zajęcia? Portal bbc.com wyjaśnia. 

Szkoły w Szkocji zostały ponownie otwarte, podobnie jak niektóre szkoły w Irlandii Północnej. Anglia i Walia w przyszłym miesiącu. Dzieci muszą wrócić na semestr jesienny, chyba że – lub bliski kontakt – mają objawy lub pozytywny wynik testu na koronawirusa. Dyrektor szkoły może monitorować nieobecność uczniów i nakładać sankcje, w tym ewentualne grzywny. Ekranowanie zostało wstrzymane, ale czasami niektóre dzieci mogą chronić się dłużej z powodu wyższych lokalnych wskaźników koronawirusa. Oddzielne wytyczne zostały opublikowane dla Anglii, Szkocji , Walii i Irlandii Północnej.

Porady dla opiekunów, wytyczne rządu oraz inne istotne informację znajdziecie TUTAJ.

Co szkoły będą musiały zrobić?

Rząd ustanowił system kontroli dla szkół i powiedział, że następujące cztery punkty muszą mieć miejsce we wszystkich szkołach przez cały czas. Mowa o:

  • trzymaniu uczniów z objawami Covid-19 lub członków rodziny z objawami z dala od szkoły;
  • wprowadzeniu częstszego mycie rąk;
  • promowaniu higieny przy używaniu chusteczek na kichanie i kaszel;
  • wprowadzeniu ulepszonej procedury czyszczenia;

Rząd chce również, aby szkoły minimalizowały kontakt między osobami i zachowywały dystans społeczny, gdy tylko jest to możliwe.

Jak będzie wyglądał dzień szkolny?

Od szkół oczekuje się, że po powrocie będą uczyć szerokiego i zrównoważonego programu nauczania, ale dzień szkolny może wyglądać inaczej niż w poprzednich latach.

Szkoły proszone są również o:

  • przesunąć czas rozpoczęcia i zakończenia, bez skracania liczby godzin lekcyjnych, które otrzymuje każdy uczeń;
  • zminimalizowanie liczby kontaktów każdego ucznia w ciągu dnia, unikanie zgromadzeń.

Co się stanie, jeśli wybuchnie epidemia?

Mówi się, że w szkole wybuchła epidemia koronawirusa, jeśli w ciągu 14 dni zostaną potwierdzone co najmniej dwa przypadki lub wzrośnie liczba dzieci z podejrzeniem Covid-19. Jeśli tak się stanie, muszą współpracować z lokalnymi zespołami ochrony zdrowia. W niektórych przypadkach zespoły te mogą zalecić, aby większa liczba uczniów izolowała się w domu jako środek ostrożności – na przykład grupa roczna. W przypadku potwierdzenia wybuchu epidemii w szkole można tam wysłać mobilną jednostkę testującą. Testy będą najpierw koncentrować się na klasie zakażonej osoby, następnie na jej grupie wiekowej, a w razie potrzeby na całej szkole. Jednak rządowa rada mówi, że „zamknięcie całej szkoły na podstawie przypadków w szkole nie będzie generalnie konieczne i nie powinno być brane pod uwagę z wyjątkiem opinii zespołów ochrony zdrowia”.  Jeśli uczniowie nie mogą przyjść, szkoły powinny mieć gotowy plan pracy w domu.

A co z dojazdem do szkoły i ze szkoły?

Czas rozpoczęcia i zakończenia mogą być przesunięte w czasie, aby rozdzielić grupy i zachęcić do chodzenia lub jazdy na rowerze do szkoły. Rodzice nie powinni gromadzić się w grupach przy bramach szkoły ani wchodzić na plac budowy bez wcześniejszego umówienia się na spotkanie. Dedykowane usługi transportu szkolnego zostaną poproszone o:

  • przesuwaj dzieci w „bąbelkach”
  • zapewnić środek do dezynfekcji rąk
  • stosuj dystans społeczny tam, gdzie to możliwe
  • poproś dzieci powyżej 11 roku życia o noszenie nakryć twarzy. Szkoły będą również potrzebować procedury dla pracowników i uczniów, aby bezpiecznie zdejmować okrycia twarzy po przyjeździe.

A co z klubami śniadaniowymi lub pozaszkolnymi?

Jeśli to możliwe, powinny one zostać wznowione we wrześniu, ale rząd przyznaje, że będzie to „wyzwanie logistyczne” i może zająć niektórym szkołom więcej czasu. Najlepiej byłoby, gdyby dzieci nie przekraczały swoich klas rocznych lub baniek – ale jeśli nie można tego zrobić, szkoły powinny używać „małych, spójnych grup”, aby zminimalizować ryzyko infekcji.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNHS Test and Trace „zawodzi”. Mieszkańcy Portsmouth kierowani na testy do Manchesteru
NastępnyLokalne firmy wspierają organizacje charytatywne dla samotnych rodziców