Start Polecane Easyjet i Ryanair: zasady dotyczące noszenia maseczek przez dzieci

Easyjet i Ryanair: zasady dotyczące noszenia maseczek przez dzieci

2722

Linie lotnicze w całej Wielkiej Brytanii, w tym EasyJet i Ryanair, podzieliły się najnowszymi przepisami dotyczącymi dzieci noszących maseczki na twarzy na pokładzie.

Rodziny mogą teraz wyjeżdżać za granicę podczas letnich wakacji – a wiele z nich przyzwyczaja się do noszenia masek na twarz podczas poruszania się po lotnisku i podczas podróży samolotem.

Ale czy dzieci muszą nosić maski na twarz podczas lotów? Oto, co musisz wiedzieć.

Maski na twarz stały się obowiązkowe w środkach transportu publicznego w Anglii od 15 czerwca, a następnie obowiązkowe w sklepach w Anglii, w tym w sklepach odzieżowych i supermarketach, od 24 lipca. W Szkocji zakrywanie twarzy stało się obowiązkowe w transporcie publicznym 22 czerwca, a w sklepach 10 lipca. W Irlandii Północnej zakrywanie twarzy stało się obowiązkowe w transporcie publicznym od 10 lipca, a ta sama zasada obowiązuje w Walii od 27 lipca.

Dzieci poniżej 11 roku życia, które cierpią podczas noszenia maseczki lub które mają trudności z jego używaniem ze względu na niepełnosprawność fizyczną lub umysłową, są zwolnione z noszenia osłon na twarz. Jednak zasady dotyczące podróży lotniczych są różne, a różne linie lotnicze mają własne przepisy dotyczące wieku, w którym dzieci muszą nosić maskę.

Linie lotnicze mają różne zasady, jeśli chodzi o dzieci w maskach.

Easyjet powiedział: „Zgodnie z wytycznymi, wszyscy pasażerowie, w tym dzieci w wieku sześciu lat i starsze, będą musieli nosić maskę. Jeśli jednak nie możesz nosić maski na twarz z powodów medycznych, będziesz z tego zwolniony.”

Jeśli lecisz liniami Ryanair, dzieci poniżej 12 roku życia nie muszą nosić masek na twarz. Jeśli cierpisz na schorzenie, które uniemożliwia ci noszenie maski na twarz, „jesteś zwolniony z obowiązku stosowania maski na twarz na podstawie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego twój stan”.

Aktualne rady British Airways brzmią: „Wymagamy od wszystkich klientów noszenia maski na twarzy przez cały czas na lotnisku i na pokładzie. Wskazówka: maska ​​na twarz może być używana do czterech godzin, więc upewnij się, że masz ze sobą wystarczającą ilość na czas podróży.”

Podróżni zostaną również poproszeni o zdjęcie masek na twarz w przypadku jakichkolwiek kontroli paszportowych.