Start Polecane WhatsApp może zniknąć z Wielkiej Brytanii z powodu obaw o prywatność

WhatsApp może zniknąć z Wielkiej Brytanii z powodu obaw o prywatność

1028
Image by Thomas Ulrich from Pixabay

Rząd Wielkiej Brytanii wprowadzając nowe prawo może spowodować, że popularny komunikator WhatsApp może wkrótce stać się nielegalny w Wielkiej Brytanii.

W centrum problemów znajduje się ustawa o bezpieczeństwie online, obszerny akt prawny, który dotknie prawie każdego aspektu życia online w Wielkiej Brytanii. Projekt ustawy, który jest opracowywany przez Izbę Lordów przy udziale ośmiu sekretarzy stanu i pięciu premierów od ponad czterech lat, ma ponad 250 stron. Sam spis treści dokumentu obejmuje 10 stron.

Ustawa daje Ofcom uprawnienia do nakładania na sieci społecznościowe wymagań dotyczących wykorzystywania technologii do zwalczania terroryzmu lub treści związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci, z grzywnami w wysokości do 10% światowego obrotu za te usługi, które nie spełniają wymagań. Firmy muszą dołożyć wszelkich starań, aby opracować lub pozyskać technologię, aby dostosować się do wprowadzanych wymagań.

Ustawa Online Safety Bill, która wkrótce zostanie wprowadzona, może pośrednio zmusić platformę WhatsApp do osłabienia kompleksowego szyfrowania danych używanego do ochrony wiadomości wysyłanych w aplikacji.

„Ustawa nie zapewnia wyraźnej ochrony szyfrowania”, powiedziała koalicja dostawców, w tym liderzy rynku WhatsApp i Signal, w liście otwartym z zeszłego miesiąca, „a jeśli zostanie wdrożona zgodnie z zapisem, może upoważnić Ofcom do próby wymuszenia proaktywnego skanowania prywatnych wiadomości w zaszyfrowanych usługach komunikacyjnych typu end-to-end, niwecząc w rezultacie cel szyfrowania typu end-to-end i naruszając prywatność wszystkich użytkowników”.

PoprzedniFotoradar zarejestrował kierowcę, jadącego autostradą M27 z prędkością 63 mil na godzinę
NastępnyBank przeprasza po odmowie udzielenia kredytu hipotecznego przez ukraińskich uchodźców