Start Southampton Fotoradary na M27 nie działały przez dłużej niż 24 godziny

Fotoradary na M27 nie działały przez dłużej niż 24 godziny

440
shutterstock

Dochodzenie wykazało, że w lutym tego roku na odcinku M27 przez ponad jeden dzień nie było znaków, sygnałów ani nie działały kamery.

Program telewizyjny dotyczącego inteligentnych autostrad, badał, co się dzieje, gdy wadliwy sprzęt lub przerwy w dostawie prądu powodują awarię technologii, która ma zapewnić kierowcom bezpieczeństwo na autostradzie.

Inteligentne autostrady wykorzystują techniki aktywnego zarządzania ruchem, których celem jest zmniejszenie zatorów na autostradzie, często umożliwiając przeniesienie ruchu również na pobocze.

System nie jest jednak pozbawiony przeciwników, ponieważ może ograniczać przestrzeń dla kierowców zmuszonych do całkowitego zatrzymania się w przypadku awarii lub wypadku – co według dochodzenia jest trzy razy bardziej prawdopodobne, że może prowadzić do śmierci na inteligentnej autostradzie bez pobocza.

Stwierdzono, że w lutym 2024 r. przez ponad 24 godziny między skrzyżowaniami piątym w Eastleigh i siódmym w Hedge End nie działały żadne sygnały, znaki, czujniki ani kamery z powodu przerwy w dostawie prądu.

W przypadku awarii pojazdu na inteligentnej autostradzie kamery mają wychwycić zdarzenie tak szybko, jak to możliwe, a na suwnicy nad autostradą zapali się czerwony krzyż, informujący kierowców, że pas jest zamknięty.