Start Wiadomości Wetherspoon’s z rekordową sprzedażą

Wetherspoon’s z rekordową sprzedażą

374
Photo by Ben Black on Unsplash

Sieć pubów JD Wetherspoon odnotowała najwyższą sprzedaż w tygodniu wielkanocnym i najbardziej ruchliwą sobotę w historii miedzy innymi dlatego, że klienci pubów szukają tańszych opcji w obliczu kryzysu kosztów utrzymania.

Wetherspoon’s, który prowadzi ponad 830 oddziałów w Wielkiej Brytanii i Irlandii, powiedział, że skorzystał na wzroście sprzedaży w ciągu ostatnich dwóch tygodni, z których oba obejmowały weekendy świąteczne.

Sieć opisała pierwszy weekend, kiedy przypadał dzień wolny od pracy (1 maja), jako „wyjątkowo dobry” dla handlu, z „najbardziej ruchliwą sobotą w historii”.

Jednak jak zauważa  Wetherspoon’s, ostatni weekend, w tym dzień koronacji króla Karola, był nieco mniej korzystny, a ostatnią sobotę odnotował jako „zauważalnie spokojną”. Firma zasugerowała, że ​​wielu klientów mogło kupić alkohol w supermarketach do spożycia w domu podczas oglądania ceremonii, a nie w miejscach gościnnych, takich jak puby i restauracje.

Grupa stwierdziła, że ​​spodziewa się osiągnąć rekordową sprzedaż w bieżącym roku finansowym, po ostatnich silnych zwyżkach obrotu.

Firma poinformowała, że ​​obecnie zatrudnia prawie 1000 pracowników więcej niż przed pandemią Covid.