Start Polecane W Wielkiej Brytanii wzrosła liczba bezdomnych

W Wielkiej Brytanii wzrosła liczba bezdomnych

772

Z danych ministerstwa wyrównywania szans, społeczności i mieszkalnictwa wynika, że w ubiegłym roku liczba osób pozostających bez dachu nad głową wzrosła o ponad jedną czwartą.

Według BBC news, wzrost liczby bezdomnych nastąpił po okresie odnotowywanych spadków w ciągu czterech ostatnich lat, częściowo dzięki inicjatywom podejmowanym w okresie pandemii.

W czasie jej trwania, dzięki rządowej inicjatywie pod nazwą „Everyone In”, ponad 37 tys. osób bez dachu nad głową znalazło miejsce noclegowe. Wiele z nich nie otrzymało jednak zakwaterowania na stałe i było zagrożonych powrotem na ulicę.

Z najnowszych statystyk wynika, że liczba osób nocujących pod gołym niebem jest o 35% niższa niż w szczytowym momencie w 2017 roku – ale już o 74% wyższa niż w 2010 roku.

Organizacje charytatywne podkreślają, że wśród osób, które szukają pomocy w ostatnich miesiącach, wiele z nich znalazło się w takim kryzysie po raz pierwszy w życiu.

Rzecznik ministerstwa wyrównywania szans, społeczności i mieszkalnictwa oznajmił, że rząd ma świadomość istniejących problemów i zamierza podjąć odpowiednie kroki.