Start Southampton Dziewięć parkingów w New Forest zostało zamkniętych w celu ochrony ptaków gniazdujących...

Dziewięć parkingów w New Forest zostało zamkniętych w celu ochrony ptaków gniazdujących na ziemi

413

Forestry England zamknęło dziewięć parkingów w New Forest i nałożyło ograniczenia na spacerowiczów w celu ochrony rzadkich ptaków gniazdujących na ziemi.

Organizacja, która bierze udział w brytyjskiej kampanii mającej na celu zapewnienie przetrwania gatunków takich jak czajka, lelek i kulik, twierdzi, że parkingi pozostaną zamknięte do późnego lata.

Zamknięcia mają na celu stworzenie specjalnych stref ciszy w miejscach lęgowych w całej dzielnicy.

Szefowie Forestry England mają nadzieję, że ich próba ograniczenia aktywności zmniejszy prawdopodobieństwo porzucenia przez ptaki gniazd, a tym samym narażenia piskląt na drapieżniki.

New Forest jest obszarem specjalnej ochrony ptaków i krytycznym miejscem lęgowym zagrożonych gatunków gniazdujących na ziemi.

Osoby wjeżdżające do stref ciszy powinny trzymać się głównych szlaków i unikać terenów otwartych wrzosowisk, na których mogą gniazdować ptaki.

Pomarańczowe znaki wskazują obszary w pobliżu lęgowisk. Czerwone znaki „stop” podkreślają obecność miejsc lęgowych w bezpośrednim sąsiedztwie i zachęcają ludzi do wybrania innej trasy.

Ludzie spacerujący z psami są zachęcani do trzymania ich na smyczy „w razie potrzeby”, aby mieć pewność, że pozostają pod ścisłą kontrolą.

Dotyczy to parkingów: Clayhill, Crockford, Crockford Clump, Hincheslea, Hincheslea Moor, Ocknell Pond, Ogdens, Shatterford i Yew Tree Heath.