Start Polecane Vauxhall ostrzega, że ​​Brexit może spowodować zamknięcie fabryki w Wielkiej Brytanii

Vauxhall ostrzega, że ​​Brexit może spowodować zamknięcie fabryki w Wielkiej Brytanii

461
Image by Mikes-Photography from Pixabay

Jeden z największych producentów samochodów na świecie ostrzegł, że może być zmuszony do zamknięcia fabryki w Wielkiej Brytanii, jeśli rząd nie będzie renegocjował umowy Brexitowej.

Stellantis, który jest właścicielem Vauxhalla, Peugeota, Citroena i Fiata, zobowiązał się do produkcji samochodów elektrycznych w Wielkiej Brytanii, ale obecnie twierdzi, że jest to zagrożone.

Producent ostrzega, że ze względu na przepisy dotyczące pochodzenie części, firma może zostać dotknięta cłami w wysokości 10% na eksport do UE.

W odpowiedzi na komentarze Rishi Sunak powiedział, że wierzy w Brexit.

„Głosowałem za Brexitem, wierzę w Brexit” – powiedział dziennikarzom premier podczas podróży na szczyt światowych przywódców G7 w Japonii.

Stellantis ostrzegł, że jeśli koszt produkcji pojazdów elektrycznych w Wielkiej Brytanii „stanie się niekonkurencyjny i niezrównoważony, działalność firmy zostanie zamknięta”.

Gigant samochodowy wezwał ministrów do zawarcia porozumienia z UE w celu utrzymania obowiązujących przepisów do 2027 r., a także do przeglądu ustaleń dotyczących produkcji części w Serbii i Maroku.