Start Polecane Tysiące osób mogą ubiegać się o 500 funtów w bezpłatnych bonach do...

Tysiące osób mogą ubiegać się o 500 funtów w bezpłatnych bonach do supermarketów.

5239

Tysiące gospodarstw domowych w Anglii może otrzymać do 500 funtów darmowych kuponów do supermarketów, aby pomóc w walce z kryzysem kosztów utrzymania.

Kupony są finansowane z Funduszu Wsparcia Gospodarstw Domowych o wartości ponad 420 milionów funtów, ale trzeba będzie szybko złożyć wniosek, aby otrzymać wsparcie dla siebie.

Fundusz został utworzony przez rząd i będzie się różnić w zależności od różnych rad lokalnych, które mogą decydować o sposobie dystrybucji wsparcia. Głównym przeznaczeniem funduszu jest pomoc w pokryciu bonów żywnościowych i rachunków za energię.

Każda rada otrzymuje inną kwotę finansowania w zależności od jej wielkości, liczby ludności i potrzeb.

Jak ubiegać się o Fundusz Wsparcia Gospodarstw Domowych?

  • Część gospodarstw domowych zostanie poinformowana o możliwości ubiegania się o pomoc z Funduszu Wsparcia Gospodarstw Domowych, część zostanie powiadomiona, że ​​środki pieniężne lub wsparcie otrzymają automatycznie.
  • To lokalna rada zdecyduje, czy musisz ubiegać się o jakiekolwiek wsparcie.
  • Gospodarstwa domowe, które uważają, że kwalifikują się do ubiegania się o wsparcie od swojej rady, mogą to zrobić, ale będą musiały działać szybko.
  • Ostateczny termin przekazania przez rady całego wsparcia zapewnianego przez Fundusz Wsparcia Gospodarstw Domowych upływa 31 marca, zostanie ono przyznane na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy.