Start Polecane Szef Ryanaira:  Brexitowcy, którzy „mają urojenia” wkrótce umrą

Szef Ryanaira:  Brexitowcy, którzy „mają urojenia” wkrótce umrą

749
shutterstock

Dyrektor naczelny Ryanair twierdzi, że Wielka Brytania będzie zmuszona do ponownego przyłączenia się do jednolitego rynku Unii Europejskiej dzięki pokoleniu proeuropejczyków i gdy zwolennicy Brexitu wymrą.

Michael O’Leary, szef największej linii lotniczej w Europie, twierdził, że Brytyjczykom sprzedano kłamstwa na temat korzyści płynących z opuszczenia UE i powiedział, że wyjście z bloku wspólnoty było „niewiarygodnie chaotyczne”.

Pan O’Leary oskarżył Borisa Johnsona o „całkowite urojenia” na temat Brexitu i powiedział, że opuszczenie UE będzie „ujemne netto” dla gospodarki w ciągu najbliższych pięciu lat.

Najbardziej znany irlandzki biznesmen twierdził, że Wielka Brytania w ciągu najbliższych 15 lat będzie zmuszona do ponownego przyłączenia się do jednolitego rynku, argumentując, że zmiana ta będzie wspierana przez dane demograficzne.

62-latek powiedział: „W ciągu najbliższych pięciu do dziesięciu lat spora liczba zwolenników Brexitu umrze, ponieważ średni ich wiek wynosi około 70 lat. Młodsi ludzie, których liczba wzrośnie, są znacznie bardziej proeuropejscy”.

Pan O’Leary od dawna krytykuje Brexit i podczas referendum w 2016 roku prowadził kampanię na rzecz głosowania „za pozostaniem” w strukturach UE.