Start Polecane Southampton City Council: Council Tax w czasie pandemii koronawirusa

Southampton City Council: Council Tax w czasie pandemii koronawirusa

5351

Rada Miasta Southampton wprowadza nowe środki, aby pomóc rodzinom w potrzebie podczas epidemii COVID-19.

Mieszkańcy w wieku produkcyjnym, którzy już korzystają z obecnego programu ulg podatkowych, otrzymają dodatkowo 150 funtów zniżki na rachunku. Jest to lokalne wdrożenie rządowego funduszu na rzecz trudności, ogłoszonego na początku tego miesiąca. Jeśli otrzymujesz Counil Tax Support, nie musisz nic robić. Twój rachunek za rok kwiecień 2020/21 zmieni się automatycznie.

Jeśli nie otrzymujesz tego wsparcia i masz trudności z opłaceniem podatku lokalnego, możesz złożyć wniosek o ulgę. Odwiedź stronę internetową Southampton City Council, aby dowiedzieć się więcej.

Istnieją również opcje, które pomogą rozłożyć płatności podatku lokalnego:

Jeśli korzystasz z 10-miesięcznego polecenia zapłaty, możesz wybrać kwiecień / maj tego roku jako miesiące bez płatności zamiast luty / marzec 2021 roku.

Jeśli korzystasz obecnie z 12-miesięcznego polecenia zapłaty, Rada Miasta może skondensować Twoje płatności w ciągu 10 miesięcy, więc nie musisz nic płacić w kwietniu / maju tego roku.

Jeśli masz problem z opłaceniem podatku lokalnego lub czynszu, skontaktuj się z Southampton City Council w celu omówienia dostępnego wsparcia.

Potrzebne informacje można uzyskać na stronie https://www.southampton.gov.uk/coronavirus-covid19/