Start Poradniki Ofiary przemocy domowej nadal mogą opuścić dom

Ofiary przemocy domowej nadal mogą opuścić dom

1259

Ofiary przemocy domowej nadal mogą opuścić dom w celu uzyskania pomocy w schroniskach, pomimo zasad wprowadzonych w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Obecne ograniczenia nakazujące ludziom pozostanie w domu były jeszcze trudniejsze dla osób, których dom nie jest bezpieczną przystanią, jaką powinien być. Policja ostrzegła, że ​​nowe przepisy uczyniły ofiary bardziej bezbronnymi.

Kampanie ostrzegają również, że przemoc domowa wzrosła już w innych częściach świata, ponieważ więcej osób zagrożonych przemocą zostaje zmuszonych do pozostania w domu ze swoimi oprawcami z powodu pandemii.

Niezbędne wytyczne dotyczące dystansu społecznego i izolowania się mogą jeszcze bardziej narazić ofiary ukrytej przestępczości, takiej jak przemoc domowa i wykorzystywanie seksualne dzieci.

Także miliony dzieci są teraz w domu i są bardziej narażone na wykorzystanie online.

Krajowa linia pomocy ds. przemocy domowej nadal działa.

Chociaż radą rządu jest pozostanie w domu, każdy, kto jest zagrożony lub doświadcza przemocy domowej, nadal może opuścić dom i szukać schronienia. Schroniska pozostają otwarte, a policja zapewni wsparcie wszystkim osobom, które są krzywdzone – czy to fizycznie, emocjonalnie, czy inaczej.