Start Polecane Koronawirus: władze lokalne uruchamiają infolinię

Koronawirus: władze lokalne uruchamiają infolinię

1524

Władze lokalne w Hampshire uruchomiły infolinię, której celem ma być wsparcie osób najbardziej narażonych w czasie pandemii koronawirusa.

Mieszkańcy, którzy nie mają wsparcia ze strony rodziny lub przyjaciół i którzy potrzebują pilnej pomocy w zakresie niezbędnej żywności, artykułów gospodarstwa domowego i leków, lub którzy są zagrożeni samotnością, mogą teraz zadzwonić na nową linię pomocy utworzoną przez władze lokalne.

Rada Miasta Southampton, Rada Hrabstwa Hampshire oraz 11 rad gminnych i okręgowych w całym hrabstwie połączyły siły z wolontariuszami, aby wesprzeć lokalnych mieszkańców.

Infolinia rady hrabstwa o nazwie Hantshelp4vulnerable jest dostępna siedem dni w tygodniu, od 9:00 do 17:00, aby udzielać porad i informacji, a także koordynować prośby o praktyczną pomoc.Prośby mieszkańców zostaną następnie przekazane do odpowiedniego lokalnego centrum reagowania w 11 dzielnicach.

Rada Miasta Southampton uruchomiła również własną linię pomocy, która ma wspierać mieszkańców całego miasta.Będzie ona czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 17:00 i zapewni, w razie potrzeby, posiłki w nagłych wypadkach oraz kontakty społeczne osobom, które potrzebują wsparcia.

Urząd uruchomił również Centrum Wsparcia Społeczności Southampton dla tych osób, które nie są w stanie polegać na rodzinie lub przyjaciołach w zakresie odpowiedniego wsparcia praktycznego.

Z infolinią rady powiatu można skontaktować się pod numerem 0333 370 4000.

Aby uzyskać infolinię rady miasta, zadzwoń pod numer 023 8083 4800.