Start Polecane Koronawirus: władze lokalne uruchamiają infolinię

Koronawirus: władze lokalne uruchamiają infolinię

1303
0

Władze lokalne w Hampshire uruchomiły infolinię, której celem ma być wsparcie osób najbardziej narażonych w czasie pandemii koronawirusa.

Mieszkańcy, którzy nie mają wsparcia ze strony rodziny lub przyjaciół i którzy potrzebują pilnej pomocy w zakresie niezbędnej żywności, artykułów gospodarstwa domowego i leków, lub którzy są zagrożeni samotnością, mogą teraz zadzwonić na nową linię pomocy utworzoną przez władze lokalne.

Rada Miasta Southampton, Rada Hrabstwa Hampshire oraz 11 rad gminnych i okręgowych w całym hrabstwie połączyły siły z wolontariuszami, aby wesprzeć lokalnych mieszkańców.

Infolinia rady hrabstwa o nazwie Hantshelp4vulnerable jest dostępna siedem dni w tygodniu, od 9:00 do 17:00, aby udzielać porad i informacji, a także koordynować prośby o praktyczną pomoc.Prośby mieszkańców zostaną następnie przekazane do odpowiedniego lokalnego centrum reagowania w 11 dzielnicach.

Rada Miasta Southampton uruchomiła również własną linię pomocy, która ma wspierać mieszkańców całego miasta.Będzie ona czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 17:00 i zapewni, w razie potrzeby, posiłki w nagłych wypadkach oraz kontakty społeczne osobom, które potrzebują wsparcia.

Urząd uruchomił również Centrum Wsparcia Społeczności Southampton dla tych osób, które nie są w stanie polegać na rodzinie lub przyjaciołach w zakresie odpowiedniego wsparcia praktycznego.

Z infolinią rady powiatu można skontaktować się pod numerem 0333 370 4000.

Aby uzyskać infolinię rady miasta, zadzwoń pod numer 023 8083 4800.

PoprzedniOfiary przemocy domowej nadal mogą opuścić dom
NastępnyZmiany dot. systemu aplikowania o settled status w związku z epidemią