Start Polecane Zestawy do testowania koronawirusa w domu: kiedy będą dostępne

Zestawy do testowania koronawirusa w domu: kiedy będą dostępne

3260

Tysiące domowych testów na koronawirusa mają zostać dostarczone osobom izolującym się w domu „w ciągu kilku dni” – poinformowało Public Health England (PHE).

Jak działa domowy test koronawirusa?

Test sprawdza, czy dana osoba ma wykrywalne przeciwciała we krwi, co oznaczałoby, że była narażona na wirusa. Sam zestaw wygląda podobnie jak test ciążowy. Aby go użyć, należy nakłuć palec, a kropla krwi jest analizowana na urządzeniu.

Test wykrywa obecność IGM, przeciwciała, które pojawia się w organizmie człowieka na początku infekcji, oraz IGG, który zwiększa się, gdy organizm reaguje na wirusa. Wykonanie testu zajmuje zaledwie 10–15 minut.

Wyniki niektórych testów będą łatwe do odczytania, ale inne będą musiały zostać zinterpretowane przez pracowników służby zdrowia.

Kiedy testy będą dostępne?

Profesor Sharon Peacock, dyrektor krajowej służby ds. infekcji w Public Health England (PHE) powiedziała Komitetowi ds. Nauki i Technologii, że zakupiono 3,5 miliona tych testów i będą one dostępne w ciągu najbliższych kilku dni.

Zanim testy zostaną udostępnione, należy je najpierw zweryfikować, aby potwierdzić, że działają zgodnie z oczekiwaniami – weryfikacja ta powinna zostać powtórzona w tym tygodniu.Gdy tak się stanie, testy zostaną udostępnione dla pracowników opieki zdrowotnej, a także ogółu społeczeństwa.

Jak będą dystrybuowane?

Internetowy gigant Amazon, zgodził się przeprowadzić dystrybucję testów, które będą również dostępne do kupienia w aptekach.

Koszt testów na koronawirusa:

Nie jest do końca jasne czy będzie pobierana opłata za zestawy, jednak nawet jeśli, będzie to niewielka suma.

Koronawirus: fakty Światowej Organizacji Zdrowia i NHS

Co to jest koronawirus?

COVID-19 jest chorobą układu oddechowego, która może wpływać na płuca i drogi oddechowe. Jest to spowodowane przez wirusa zwanego koronawirusem.

Co spowodowało koronawirusa?

Wybuch rozpoczął się w Wuhan w Chinach w grudniu 2019 r. Uważa się, że wirus, podobnie jak inne tego rodzaju, pochodzi od zwierząt.

Jak się rozprzestrzenia?

Ponieważ jest to nowa choroba, eksperci nadal nie są pewni, jak się rozprzestrzenia. Ale podobne wirusy rozprzestrzeniają się w kroplach kaszlu. Dlatego zaleca się zakrycie nosa i ust podczas kichania i kaszlu. Wirusy takie jak koronawirus nie mogą długo żyć poza ciałem.

Jakie są objawy?

Według NHS ​​objawy to: suchy kaszel, wysoka temperatura i duszność – ale objawy te niekoniecznie oznaczają, że masz chorobę. Uważaj na objawy grypopodobne, takie jak bóle i bóle, przekrwienie błony śluzowej nosa, katar i ból gardła. Należy pamiętać, że niektóre osoby mogą zostać zarażone, ale nie wystąpią u nich żadne objawy ani złe samopoczucie.

Jakie środki ostrożności można podjąć?

Dokładnie umyj ręce mydłem i wodą. NHS zaleca również zakrycie ust i nosa chusteczką lub rękawem (nie rękami) podczas kaszlu lub kichania; zużyte chusteczki natychmiast włóż do kosza i staraj się unikać bliskiego kontaktu z chorymi. Unikaj także dotykania oczu, nosa i ust, chyba że masz czyste ręce.

PoprzedniBrytyjski rząd odroczył przegląd techniczny samochodów MOT o 6 miesięcy
NastępnySouthampton City Council: Council Tax w czasie pandemii koronawirusa