Start Polecane Pomoc w ramach Funduszu Wsparcia Gospodarstw Domowych (DWP) przedłużona

Pomoc w ramach Funduszu Wsparcia Gospodarstw Domowych (DWP) przedłużona

7888
Image by No-longer-here from Pixabay

Program, który oferuje gospodarstwom domowym pomoc finansową przeznaczoną na walkę z rosnącymi kosztami utrzymania, w tym 500 funtów bonów do supermarketów i wsparcie dla opłat rachunków za energię, został przedłużony 1-go kwietnia.

Dodatkowe 842 miliony funtów są dostępne na pomoc najbardziej potrzebującym gospodarstwom domowym w całej Anglii.

To rady w Anglii zdecydują, jak najlepiej wydać przydzielone środki– wartego na chwilę obecną 2 miliardy funtów przez cały okres jego istnienia – czerpiąc z wiedzy lokalnej o potrzebach i nawiązując bezpośredni kontakt z ludźmi którzy tej pomocy potrzebują.

Lokalne władze będą mogły wspierać najbardziej narażone gospodarstwa domowe w ich okolicy – ​​pomagając im w pokryciu kosztów przeznaczonych na niezbędne artykuły  spożywcze, kosmetyki i zakup ciepłego ubrania, a także zapewniając dalsze wsparcie w opłatach rachunków za energię.

Informację o wielkości przyznaj pomocy ludzie mogą sprawdzić na stronie gov.uk. Zaleca się odwiedzenie strony internetowej właściwej rady lub skontaktowanie się z ich biurem, aby dowiedzieć się, jakie wsparcie jest dostępne lokalnie za pośrednictwem Funduszu Wsparcia Gospodarstw Domowych.