Start Wiadomości Pogoda: Met Office wyjaśnia doniesienia o „afrykańskich pióropuszach”

Pogoda: Met Office wyjaśnia doniesienia o „afrykańskich pióropuszach”

763
shutterstock

Met Office odrzucił raporty przewidujące warunki przypominające fale upałów wywołane przez afrykański pióropusz w nadchodzących dniach jako „hiperbolę” i zamiast tego przewidział sprzyjające warunki.

Prognoza wskazywała, że ​​obszar wysokiego ciśnienia, który już przyniósł w kraju ładną pogodę, ma się rozszerzyć do końca miesiąca.

W przeciwieństwie do niektórych spekulacji mediów na temat pióropuszy intensywnego ciepła z południowej Europy lub Afryki Północnej, Met Office wyjaśniło, że tak nie jest.

Ciepło odczuwane w nadchodzącym tygodniu będzie wynikiem warunków wysokiego ciśnienia, które pozwolą większej ilości majowego słońca dotrzeć do ziemi i stopniowo podnosić temperaturę.

„Jeśli słyszałeś w mediach hiperbolę, że fala upałów napędzana przez afrykański pióropusz przyniesie intensywne upały w Wielkiej Brytanii w ciągu najbliższych kilku dni, będziesz rozczarowany – to nieprawda” – powiedział główny synoptyk w Met Office.

Dodał jednak, że ci, którzy spodziewają się okresu przeważnie dobrych, słonecznych i ciepłych warunków w większości Wielkiej Brytanii, będą spełnieni.

Temperatury zostały w dużej mierze ustalone w ostatnich dniach, a najnowsza prognoza Met Office przewiduje kontynuację scenariusza w tym tygodniu.