Start Poradniki Masz problem? Pomoże ci Citizens Advice Bureau

Masz problem? Pomoże ci Citizens Advice Bureau

4039
0

Problemy to niestety część naszego życia. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Ważne jest, aby wiedzieć, gdzie szukać ewentualnej pomocy.

W poniższym poradniku wyjaśniamy co to jest Citizens Advice Bureau i jaki rodzaj pomocy możemy w takim biurze znaleźć.

Długi, niesprawiedliwa kara czy przemoc domowa – to tylko niektóre z problemów, które pomogą rozwiązać pracownicy CAB. Jest to jedna z wielu organizacji niepublicznych działających w Wielkiej Brytanii.

Citizens Advice Bureau to inaczej Biuro Porad Obywatelskich. Porady organizacji z założenia są bezstronne i bezpłatne, a także dostępne dla każdego. Lata doświadczeń, rzesza specjalistów i entuzjastów to dorobek organizacji. Jest ona niezwykle skuteczna i szanowana przez wszystkie brytyjskie instytucje i sektor prywatny.

Działalność CAB polega nie tylko na rozwiązywaniu jednostkowych problemów, ale również na wywieraniu nacisku w sprawie rozwiązań systemowych. Biuro zajmuje się szeroko pojętą działalnością informacyjną. Zagadnienia, w których porady szuka największa liczba mieszkańców Wysp to przede wszystkim zatrudnienie, finanse, zasiłki, dyskryminacja, opieka społeczna i problemy mieszkaniowe.

Biuro nie rozwiązuje za petentów wszystkich problemów, ale raczej wskazuje klientowi rozwiązania i informacje tak, aby on sam był w stanie poradzić sobie z kłopotem. Pracownicy CAB wskazują również drogę administracyjną i instytucje, które mają obowiązek zająć się konkretną sprawą. Czasami zdarza się, że pracownicy CAB decydują się na bezpłatną usługę prawną. Wówczas klient upoważnia ich do reprezentowania go i prowadzenia korespondencji w jego imieniu.

W Citizens Advice Bureau często pracują wolontariusze, którzy chcą zdobyć doświadczenie np. studenci prawa, ale również doświadczeni pracownicy i finansiści.

CAB powstało w 1939 roku jako organizacja pomagająca ludziom w dużych miastach przystosować się do specyficznych wymagań czasu wojny. W momencie powstania organizacja posiadała 200 punktów pomocy. Dziś biura CAB funkcjonują w każdym mieście Wielkiej Brytanii.

CAB Southampton

W Southampton oddział CAB mieści się w bibliotece publicznej w centrum miasta. Interesanci przyjmowani są w godzinach 10.00 – 14.00. Są to tzw. sesje drop in. Oznacza to, że nie ma konieczności umawiania się na spotkanie, wystarczy jedynie przyjść i poczekać na swoją kolej.

Można również zasięgnąć porady przez telefon. Pod numerem 03444 111306 czekają na nas specjaliści, którzy służą pomocą i poradą.

Infolinia czynna jest w następujących godzinach:

Poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek: 9.30 – 17.00

Środa: 9.30 – 18.00.

Sobota: 10.00 – 12.00.

PoprzedniWakacje w Europie tańsze i lepsze niż w Polsce?
NastępnyPrzelew pieniędzy z Wielkiej Brytanii do Polski