Start Polecane Przelew pieniędzy z Wielkiej Brytanii do Polski

Przelew pieniędzy z Wielkiej Brytanii do Polski

2865

Wielu z nas pracując w Wielkiej Brytanii wspiera finansowo rodzinę mieszkającą w kraju. Istnieje kilka sposobów przesyłania pieniędzy z UK do Polski. W niniejszym poradniku radzimy, jak zrobić to bezpiecznie, szybko i przede wszystkim w taki sposób, aby nie przepłacić.

Przelew bankowy

Najprostszą i niewątpliwie najbezpieczniejszą metodą jest przelew bankowy. Tutaj niestety musimy liczyć się z wysokimi kosztami. Jako osoby pracujące w UK mamy dostęp do rachunku walutowego prowadzonego w funtach brytyjskich, zaś osoba, której przesyłamy pieniądze ma standardowy rachunek w złotówkach w Polsce. Jeśli wydamy dyspozycję przelewu ze swojego rachunku na konto tej osoby to bank naliczy opłatę za wydanie dyspozycji przelewu i przewalutowanie środków. Jeśli zamierzamy regularnie wykonywać przelewy w funtach do Polski, to osoba, której przelewamy pieniądze może założyć rachunek walutowy w polskim banku. Wówczas otrzyma ona funty, które będzie mogła przewalutować we własnym zakresie, a my zapłacimy wyłącznie za przelew środków. Jednak w tym przypadku również musimy liczyć się z comiesięcznymi opłatami za prowadzenie konta w funtach brytyjskich.

Korzystne tutaj może okazać się korzystanie z usług kantorów online. Jednym z takich kantorów jest Rkantor.com, w którym można otworzyć Portfel Walutowy. W kantorze takim możliwa jest wymiana kilku walut, w tym funtów brytyjskich. Założenie i prowadzenie portfela jest bezpłatne. Zarobione przez nas w UK funty można przesyłać na Portfel Walutowy osoby w Polsce. W tym samym Portfelu może ona dokonywać przewalutowania na złotówki po najlepszym kursie i wypłacać środki.

Przekaz pieniężny

Przekaz pieniężny to kolejny łatwy sposób przesyłania pieniędzy do kraju, ale tutaj też trzeba słono płacić za usługę. Można go wykonać za pośrednictwem Internetu. Wystarczy zrejestrować się na jednej ze stron i wybrać kwotę. W kilka minut środki z karty płatniczej lądują na wybranym koncie bankowym w Polsce.

Jednym z najciekawszych na rynku serwisów online jest Monetia24. Kursy walut są tu bardzo korzystne, a koszty przelewu zaczynają się już od 59 pensów.

Usługa PayPal

Popularny PayPal to najszybsza i najprostsza opcja przesyłania pieniędzy. Warunek jest jednak taki, że zarówno nadawca jak i odbiorca muszą mieć założone konto – niemożliwy jest transfer pomiędzy bankiem a PayPalem. Konieczny jest również kolejny przelew na konto, a to już nie jest taka tania usługa. Paypal pobiera też opłatę za transakcje międzynarodowe.