Start Polecane Koronawirus: Czy powinniśmy wysłać do szkoły dziecko z przeziębieniem?

Koronawirus: Czy powinniśmy wysłać do szkoły dziecko z przeziębieniem?

1275

Obecnie zalecono rodzicom, aby zabierali swoje dziecko ze szkoły tylko wtedy, gdy cierpią na którykolwiek z trzech głównych objawów Covid-19 – mianowicie nowy lub ciągły kaszel, wysoką temperaturę i utratę zmysłu smaku lub węchu.

Jednak typowe objawy przeziębienia, takie jak katar, nie są uważane za objawy Covid – dlatego jeśli nasze dziecko ma te objawy, ogólna rada jest taka, że ​​może chodzić do szkoły, o ile czuje się wystarczająco dobrze. Jeśli jednak źle się poczuje z powodu przeziębienia lub ma gorączkę, NHS radzi, aby nie opuszczał domu, dopóki nie poczuje się lepiej.

Niektóre władze – w tym rząd szkocki – zajęły się tą kwestią, doradzając rodzicom, jak postępować, jeśli ich dziecko ma objawy przeziębienia, ale nie ma objawów Covid. Jakie są objawy koronawirusa u dzieci? Objawy koronawirusa u dzieci są takie same jak u dorosłych, a mianowicie: 

  • ciągły kaszel,
  • wysoka temperatura, 
  • utrata smaku lub zapachu. 

Wymioty i biegunka były również wymieniane jako potencjalne objawy u dzieci – dr Hilary Jones podkreślił to w zeszłym tygodniu w Good Morning Britain, wyjaśniając, że obserwowano je u dzieci w USA, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność wirusa. Mogą to być również objawy wielu innych chorób, więc jeśli nasze dziecko cierpi na wymioty i / lub biegunkę, nie oznacza to, że ma Covid. Jeśli jednak podejrzewamy, że może mieć ono wirusa, powinniśmy trzymać je poza szkołą i jak najszybciej przebadać – a dziecko, a także reszta gospodarstwa domowego i wszyscy w naszej bańce wsparcia powinni odizolować się do czasu otrzymasz wyniki.