Start Polecane Czy Radzie Miasta Southampton grozi upadłość?

Czy Radzie Miasta Southampton grozi upadłość?

862

Premier Rishi Sunak ma zostać poproszony o przekazanie większej ilości gotówki Radzie Miasta Southampton w związku z ostrzeżeniem, że władze stoją w obliczu deficytu budżetowego w wysokości 21 milionów funtów, czytamy w Daily Echo.

Administracja kierowana przez radną Satvir Kaur zwróci się do premiera o „sprawiedliwe i trwałe finansowanie” po przeprowadzeniu głosowania nad wysłaniem wniosku.

Dyrektor finansowy urzędu miasta ostrzegł w zeszłym miesiącu, że ogłoszenie upadłości może zostać wydane, jeśli finanse nie będą zarządzane należycie.

Rada hrabstwa Hampshire ostrzegła wcześniej rząd, że może ogłosić bankructwo, jeśli ministrowie nie będą uczciwie finansować władz lokalnych.

Były szef finansowy Southampton ostrzegł w lutym, że kryzys kosztów utrzymania, wzrost kosztów energii i paliwa, nagrody płacowe i stopy procentowe zwiększyły presję budżetową.

Jego raport mówi, że rada miała do czynienia z niedoborem 21,22 mln funtów w 2024/25, 22,56 mln funtów w 2025/26 i 24,79 mln funtów w 2026/27.

W raporcie ostrzeżono, że wydatki rady mogą zostać „krytycznie naruszone do tego stopnia, że ​​osiągnięcie zrównoważonego budżetu będzie trudne”.