Start Polecane Rządowe dopłaty, które przestają obowiązywać z końcem marca

Rządowe dopłaty, które przestają obowiązywać z końcem marca

1800
Photo by Elena Mozhvilo on Unsplash

Wraz z końcem marca niektóre dopłaty rządowe z tytułu wysokich kosztów utrzymania przestaną być wypłacane.

Brytyjski rząd ogłosił w maju ubiegłego roku kilka programów wsparcia z tytułu wysokich kosztów utrzymania. Niektóre z tych programów mają się wkrótce zakończyć.

Oto rządowe programy dotyczące wysokich kosztów utrzymania, które wygasają z końcem marca:

Warm Home Discount (zniżka na rachunki za energię)

Warm Home Discount to jednorazowa zniżka w kwocie 150 GBP na pokrycie rachunków za prąd. Była ona automatycznie przyznawana mieszkańcom Anglii i Walii uzyskującym niskie dochody i ponoszącym wysokie koszty energii lub otrzymującym dodatek gwarancyjny (Guarantee Credit), będący częścią dodatku do emerytury państwowej (Pension Credit).

Cold Weather Payment (zasiłek w związku z wystąpieniem mroźnej pogody)

Cold Weather Payment to jednorazowy zasiłek w wysokości 25 funtów. Jest on przyznawany za każde siedem kolejnych dni, w których odnotowano lub prognozowano średnią temperaturę powietrza w danym rejonie na poziomie 0 st. C lub poniżej.

Wypłata jest dokonywana automatycznie osobom pobierającym niektóre, określone świadczenia w szczególnych okolicznościach w Anglii, Walii i Irlandii Północnej. Wygasa z dniem 31 marca – ale oczekuje się, że ponownie powróci w trakcie przyszłej zimy.

Energy Bills Support Scheme (program dopłat do rachunków za energię)

W ramach Energy Bills Support Scheme (EBSS) około 29 milionów gospodarstw domowych otrzymało 400 GBP zniżki na rachunki za energię – czyli praktycznie każdy dom posiadający przyłącze elektryczne.

Od października 2022 r. do rachunków za energię obowiązywała zniżka w wysokości 66 GBP.

Osoby, które płacą za energię elektryczną bezpośrednio właścicielowi domu, zarządcy nieruchomości lub właścicielowi terenu, na którym mieszkają w domkach lub przyczepach kempingowych, domach opieki, na barkach lub w gospodarstwach rolnych, albo są odłączone od sieci elektrycznej, wciąż jeszcze mogą ubiegać się o wypłatę 400 GBP, jeśli takiej dopłaty nie otrzymały.

Winter fuel payment (dofinansowanie do zakupu opału na zimę)

Termin składania wniosków o przyznanie tegorocznego zasiłku Winter Fuel Payment (na zimę 2022-23) upływa 31 marca. Przysługuje on osobom urodzonym przed 26 września 1956 roku. Program powróci zimą 2023 roku.

Większość osób pobierających określone świadczenia (takie jak np. emerytura państwowa) otrzymało już tę płatność, która wynosi do 600 GBP.