Start Southampton Apel o bezpieczniejsze rozwiązania dla autostrady M27

Apel o bezpieczniejsze rozwiązania dla autostrady M27

587
shutterstock

Politycy wezwali do zwiększenia środków bezpieczeństwa i wdrożenie lepszej technologii na M27 po tym, jak rząd odrzucił plany dotyczące przyszłych inteligentnych autostrad.

Premier Rishi Sunak ogłosił, że wszystkie przyszłe projekty budowy inteligentnych autostrad zostaną wstrzymane ze względów bezpieczeństwa i przez ograniczone możliwości finansowe.

Ogłoszenie decyzji ma miejsce niecały rok po zakończeniu wartego 244 mln funtów programu inteligentnej autostrady M27, w którym w czerwcu ubiegłego roku przywrócono ograniczenie prędkości do 70 mil na godzinę.

Teraz posłowie wezwali do wprowadzenia lepszych środków bezpieczeństwa na istniejących inteligentnych autostradach, takich jak M27, powołując się na dowody przedstawione przez Departament Transportu (DfT), który wcześniej wykazał, że na autostradach All Lane Running (ALR) dochodzi do większej liczby śmiertelnych wypadków niż na konwencjonalnych autostradach.

National Highways potwierdziło w lokalnej prasie, że obecnie nie ma planów dodania kolejnych obszarów awaryjnych wzdłuż drogi między Junction 4 a Junction 11.