Start Poradniki Zniżki z Polski na ubezpieczenie samochodu w Anglii

Zniżki z Polski na ubezpieczenie samochodu w Anglii

6241

Mając zniżki z Polski na ubezpiecznie samochodowe warto je wykorzystać w Anglii, szczególnie, że w UK ubezpieczenie samochodowe jest bardzo drogie. Nie wszystkie jednak angielskie firmy akceptują zniżki z Polski, a czasem koszt ubezpieczenia ze zniżkami z Poslki paradoksalnie jest wyższy niż bez zniżek.

Zniżki za bezwypadkową jazdę (ang. no claim discount) obniżają znacznie cenę ubezpieczenia, problemem jednak jest gdy po raz pierwszy ubezpieczamy auto w Anglii a zniżki mamy z Polski. Niestety nie wszystkie angielskie ubezpieczalnie uznają zniżki z Polski, a te które je uznają żądają różnych dokumentów na ich potwierdzenie. Dodatkowo sprawę komplikuje fakt, że w Polsce zniżki za bezwypadkową jazdę otrzymuje się w procentach, a w Anglii w latach.

Jeśli chcesz wykorzystać polskie zniżki w Anglii:

Przed ubezpieczaniem samochodu w Anglii, należy po pierwsze dowiedzieć się czy dana ubezpieczalnie akceptuje zniżki z Polski i jaki dokument potrzebuje. Warto spytaćo to czy potrzebne jest tłumaczenie notarialne czy wystarczy tylko zaświadczenie po angielsku, któe wiele polskich towarzystw ubezpieczeniowych już wydaje, a także o to jaka dokładnie informacje ma się na takim zaświadczeniu znakeźć.

Następnie należy wyciągnąć taki dokument od polskiej ubezpieczalni (lub kilku jeżeli mieliśmy ubezpieczenia w różnych miejscahc) z uwględnieniem tego, że zniżki mają być podane w latach.

Mając dokument dopiero ubezpieczać auto, gdyż inaczej po ubezpieczeniu może się okazać, że mamy bardzo mało czasu na dosłanie zaświadczenia o posiadanych zniżkach i jeżeli ich nie dostarczymy ubezpieczenie będzie nieważne lub będziemy musieli dopłacać.

Są ubezpieczalnie, które zaakceptują zniżki “na słowo” i nie będą żądać dokumentu, jednak w przypadku stłuczki o taki dokument na pewno poproszą!

W praktyce często się zdarza, że już po ubezpieczeniu auta, firma nie akceptuje dokumentu czy tłumaczenia z Polski i podnosi cenę ubezpieczenia, dlatego mając zniżki z Polski warto zrobić ubezpieczenie przez telefon i nie wpisywać samodzielnie zniżek w formularzach do zakupu polisy przez internet. Można także skorzystać z pomocy brokera, który podpowie jaka ubezpieczalnia akceptuje zniżki z Polski i jakich dokumentów potrzebuje.

Kiedy nie opłaca się wykazać polskich zniżek?

Może również się zdarzyć, że ubezpieczając samochód przez telefon lub brokera i wykazując zniżki z Polski cenę otrzymamy wyższą niż ubezpieczając samodzielnie przez internet. Dzieje się tak dlatego, że zarówno broker jak i konsultant telefoniczny mogą mieć droższe ceny. Dlatego warto sprawdzić kilka firm przez internet i zrobić w nich wyceny, które są darmowe i nieobligujące, aby mieć porównanie. Darmowa wycena w Direct Line.

Ubezpieczalnie akceptujące polskie zniżki (dane uzyskane przez telefon) to Tesco, Direct Line, Aviva, AA, Churchill.