Start Poradniki Znajomość języka angielskiego. Kursy angielskiego w Southampton

Znajomość języka angielskiego. Kursy angielskiego w Southampton

6013

Podobno co dziesiąty Polak emigrujący do Wielkiej Brytanii nie zna języka angielskiego. Trudno sobie wyobrazić życie w świecie, w którym nie rozumiemy ani słowa. Pewne jest, że coraz trudniej znaleźć pracę bez znajomości języka. Bez dobrej znajomości angielskiego wręcz niemożliwa jest zmiana pracy na lepszą.

Warto uczyć się języka angielskiego chociażby po to, aby ułatwić sobie życie za granicą. Nawet jeśli pracujemy w środowisku, w którym większość naszych kolegów to rodacy, to co kiedy trzeba załatwić sprawę w banku, porozmawiać z lekarzem czy odebrać telefon, w którym odzywa się angielski głos.
Oto kilka sposobów na to, jak można w prosty sposób nauczyć się języka angielskiego i ułatwić sobie życie za granicą.

MATERIAŁY POMOCNICZE

Podstawą do nauki języka obcego jest doby słownik. Jednym z lepszych wydawnictw będzie tu Oxford University Press. Warto czytać angielską prasę i ulotki, na których język angielski jest w miarę prosty i nawet początkujący powinien sobie poradzić. Oglądając telewizję i filmy angielskie warto włączyć angielskie napisy, które ułatwią zrozumienie dialogów.

Nic nie pomaga w nauce języka obcego jak kontakt z żywym językiem. Warto zaprzyjaźnić się z Anglikiem i poprosić go o pomoc, kiedy czegoś nie rozumiemy. Trzeba też zastanowić się jaki rodzaj słownictwa jest nam potrzebny w pierwszej kolejności. Jeśli jesteś w ciąży to słownictwo medyczne związane z przebiegiem ciąży i porodem będzie zbawienne. Skup się na tych wyrazach i zwrotach, które są ci potrzebne w pracy.

Przełam wstyd wiążący się z mówieniem po angielsku. Spotykaj się z Anglikami, zadawaj im pytania, staraj się brać udział w dyskusji. Nikt nie będzie się śmiał, jeśli zrobisz błąd, źle wypowiesz jakieś zdanie.

SYSTEMATYCZNOŚĆ

Nauka języka obcego to proces długotrwały, którego niezbędnym elementem jest systematyczne powtarzanie i przyswajanie wiedzy. Załóż sobie, że codziennie nauczysz się określoną ilość nowych wyrazów. Na początku może to być zaledwie kilka nowych słówek. Powtarzaj zdania i zwroty angielskie przy każdej możliwej okazji, podczas podróży autobusem, czy w przerwie obiadowej. EnglishDom oferuje najlepsze online kursy języka angielskiego – https://www.englishdom.com/ua/course/ uczyć się będziesz z native speakerami i nowoczesnymi technikami nauczania. Dołącz do nas i przekonaj się, jak łatwo i przyjemnie można uczyć się języka angielskiego w EnglishDom! Dołącz do nas i zdobądź swoją wiedzę z języka angielskiego!

Jest jeden bardzo ważny warunek w nauce języka obcego. Trzeba chcieć się nauczyć.

KURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W Southampton znaleźć można wiele szkół i kursów językowych. Oto niektóre z nich:

  • Bfluent – www.bfluent.co.uk 023 8067 8500
  • Say ok – szkoła języka angielskiego oferująca kursy tradycyjne oraz online. www.sayok.co.uk (44) 2381 789464
  • Pitman Training www.pitman-training.com/our-centres 023 8037 1679
  • Lewis School of English www.lewis-school.co.uk 023 8022 8203
  • Southampton City College www.southampton-city.ac.uk 023 8057 7331
  • Eastleigh College www.eastleigh.ac.uk
  • Itchen College www.itchen.ac.uk 023 8043 5636 (ext. 209)
PoprzedniJaki paszport dla dziecka urodzonego w Wielkiej Brytanii?
NastępnyNiezbędne dokumenty, czyli jak udowodnić tożsamość