Start Polecane Więcej ekologicznych autobusów w rządowym planie o wartości 25 milionów funtów

Więcej ekologicznych autobusów w rządowym planie o wartości 25 milionów funtów

599

Więcej przyjaznych dla środowiska autobusów pojawi się na drogach w ramach rządowego przetargu na oczyszczenie powietrza o wartości 25 milionów funtów.

Mieszkańcy Norfolk, Portsmouth, Hampshire, West Yorkshire i York będą mogli skorzystać z jednego ze 177 nowych bezemisyjnych autobusów.

Projekt jest częścią szerszego wdrożenia 1395 bardziej ekologicznych autobusów o wartości 300 milionów funtów.

Najnowsze pojazdy będą obsługiwane przez First Bus i są częścią dążenia do dekarbonizacji transportu publicznego i oczyszczania powietrza w miastach.

Departament Transportu powiedział, że nowe dodatkowe fundusze przybliżyły „wizję zerowej sieci transportowej netto o krok do rzeczywistości”.

Norwich stanie się domem dla jednej z pierwszych w kraju w pełni elektrycznych zajezdni autobusowych poza Londynem, kiedy w przyszłym roku odbierze 70 nowych autobusów.

Piętnaście jednopiętrowych autobusów zostało już uzgodnionych dla Norfolk, kiedy w marcu 2022 r. zatwierdzono finansowanie w wysokości 3,3 mln GBP.

Rady korzystające z najnowszego rządowego planu to:

– Rada hrabstwa Norfolk otrzyma 11,5 miliona funtów na 55 dodatkowych bezemisyjnych autobusów piętrowych (ZEB)

– Rada Miasta Portsmouth i Rada Hrabstwa Hampshire otrzymają 6,2 miliona funtów za 28 kolejnych ZEB

– West Yorkshire Combined Authority otrzyma 5,7 miliona funtów za 25 dodatkowych ZEB

– Rada miasta York otrzyma 1,9 miliona funtów za dziewięć kolejnych ZEB

Rząd powiedział, że projekt był częścią szerszej krajowej strategii autobusowej o wartości 3 miliardów funtów, mającej na celu poprawę usług autobusowych, z nowymi priorytetowymi pasami, niższymi i prostszymi opłatami oraz większą liczbą podróży.