Start Wiadomości Virgin Media nie działa: czy mogę ubiegać się o rekompensatę?

Virgin Media nie działa: czy mogę ubiegać się o rekompensatę?

525

Virgin Media twierdzi, że poważna awaria, która we wtorek dotknęła tysiące klientów usług szerokopasmowych, została już rozwiązana.

Usługi internetowe dostawcy nie działały we wtorek rano przez około osiem godzin, a  wielu użytkowników nie mogło w tym czasie połączyć się z Internetem.

Według danych z Downdetector, strony śledzącej awarie, problem operatora zaczął się około 2 w nocy.

Nastąpił duży wzrost zgłoszeń na stronie internetowej dostawcy o problemach z usługami Virgin Media, a jego  kolejny szczyt odnotowano około 7 rano.

Według DownDetector ponad 25 000 klientów zgłosiło problemy z usługami Virgin Media.

Po awarii, Virgin o godzinie 8:20 poinformowało, że wystąpiły problemy z systemami i że trwają prace nad jak najszybszym naprawieniem wszystkich usterek.

Czy klienci mogą ubiegać się o zwrot kosztów, gdy ich dostawca usług szerokopasmowych zostanie dotknięty awarią?

Jak ubiegać się o zwrot kosztów od dostawcy usług szerokopasmowych

Brytyjski regulator komunikacji Ofcom ustanowił system automatycznych rekompensat w kwietniu 2019 r.

W ramach programu klienci szerokopasmowego i stacjonarnego otrzymają zwrot pieniędzy od swojego dostawcy, gdy usługi nie działają prawidłowo, bez konieczności ubiegania się o odszkodowanie.

Do jakiej wysokości odszkodowania jesteś uprawniony w ramach programu?

W przypadku opóźnionej naprawy po utracie usługi, na przykład w wyniku awarii, klienci mają prawo do 9,33 GBP za każdy dzień, w którym usługa nie została naprawiona. Ma to jednak zastosowanie tylko wtedy, gdy usługa przestanie działać i nie zostanie w pełni naprawiona po dwóch pełnych dniach roboczych.

Jeśli inżynier nie stawi się na zaplanowane spotkanie lub zostanie ono odwołane z wyprzedzeniem krótszym niż 24 godziny, klient ma prawo do 29,15 GBP za każde anulowane spotkanie.

W przypadku opóźnienia w rozpoczęciu nowej usługi, jeśli usługodawca nie przeprowadzi jej w określonym terminie, klientowi przysługuje 5,83 GBP za każdy dzień opóźnienia.