Start Wiadomości Średnie koszty energii w gospodarstwach domowych spadają do ​​najniższego poziomu od dwóch...

Średnie koszty energii w gospodarstwach domowych spadają do ​​najniższego poziomu od dwóch lat

274

Od poniedziałku średni rachunek za energię dla gospodarstw domowych spadnie do najniższego poziomu od dwóch lat po obniżeniu przez Ofgem górnego pułapu cenowego w odpowiedzi na ceny hurtowe.

Długo oczekiwaną dobrą wiadomością dla odbiorców energii jest fakt, że górny pułap cenowy ustalony przez organ regulacyjny spadł o 12,3% do 1690 funtów z poprzedniego poziomu 1928 funtów dla typowego gospodarstwa domowego zasilanego dwoma paliwami w Anglii, Szkocji i Walii, co oznacza spadek o 238 funtów rocznie lub około 20 funtów miesięcznie.

Oczekuje się, że przeciętne gospodarstwo domowe korzystające ze standardowej taryfy zmiennej (SVT) wyda w kwietniu 127 funtów na energię w porównaniu z 205 funtów w marcu, ze względu na połączenie niższych stawek i mniejszego zużycia w miarę wzrostu temperatury wiosną.

Około 10 milionów gospodarstw domowych korzystających z SVT i nieposiadających inteligentnego licznika zostało wezwanych do jak najszybszego przesłania odczytów liczników swoim dostawcom, aby zapewnić im niższą stawkę.

Dostawcy, którzy nie otrzymali odczytów liczników, wystawiają swoje rachunki na podstawie szacunkowego zużycia, co oznacza, że ​​gospodarstwa domowe mogą przepłacać, podczas gdy inne mogą płacić niewystarczająco.