Start Polecane Southampton: Polak skazany za uprawę konopi indyjskich o wartości do 24 000...

Southampton: Polak skazany za uprawę konopi indyjskich o wartości do 24 000 funtów

1284

Polak został skazany za uprawę konopi indyjskich w swoim domu.

Mężczyzna, którego przyłapano na uprawie konopi indyjskich o wartości do 24 000 funtów, w czasie próby zatrzymania, uciekł przez swój ogródek, gdy do jego drzwi zapukała policja.

Przed sądem ujawniono, że Marcin S. miał 48 roślin konopi rosnących w dwóch sypialniach swojego domu przy Kingsclere Avenue w Weston.

Prokurator Andrew Houston zeznał przed sądem, że mężczyzna „zasłonił rolety” i „uciekł przez ogród”, kiedy zobaczył funkcjonariuszy na zewnątrz.

Oszacowano, że rośliny były warte 200 funtów za uncję, a wartość hurtowa wahała się od 19 000 do 24 000 funtów.

Na miejscu znaleziono 850 funtów w banknotach wraz z 210 euro.

„Przeszukanie ujawniło również, że w kuchni były dwie torby z marihuaną i dwie torby w zamrażarce.” – czytamy w lokalnej prasie.

„Przy piecu znaleziono również torby z marihuaną, a także dwa słoiki zawierające marihuanę i kilka torebek próżniowych oraz nasiona do uprawy marihuany.”

„Pod jego adresem skonfiskowano łącznie 4 kg marihuany”.

Tydzień po ucieczce, Marcin S. zgłosił się na komisariat policji w Southampton Central. 31-latek stanął przed sądem koronnym w Southampton 20 lutego, po czym został skazany za produkcję konopi indyjskich i posiadanie narkotyku z zamiarem sprzedaży. Wcześniej przyznał się do winy.

Polak został skazany na dwa lata i dwa miesiące więzienia.