Start Poradniki Przekazy pieniężne do Polski – szybko i bezpiecznie

Przekazy pieniężne do Polski – szybko i bezpiecznie

3628

Zastanawiasz się, w jaki sposób dokonywać przelewów do Polski, aby było tanio i bezpiecznie? Sposobów jest wiele, jednak najlepiej, jeśli zdecydujesz się na przekaz internetowy. Dowiedz się, dlaczego warto!

Kilka lat temu dokonywanie przelewów nie było takie proste, jak dzisiaj. Jednak dynamiczny rozwój Internetu spowodował, że pojawiło się kilka nowych alternatyw. Powierzając swoje pieniądze firmom pośredniczącym w międzynarodowych przekazach pieniężnych masz pewność, że są one bezpieczne i że dotrą na czas na wskazane przez ciebie konto.

Internet

Narzędziem służącym do bezpiecznego przelewania pieniędzy jest Internet. Korzystając z usług firm zajmujących się przekazem, możesz wysłać pieniądze bezpiecznie i szybko do ponad kilkudziesięciu krajów na całym świecie!
Klient może dokonać przekazu drogą internetową, zakładając konto u firmy pośredniczącej lub w jej oddziale. To ty decydujesz, czy chcesz przelać pieniądze na konto, czy też chcesz, aby dana osoba odebrała gotówkę w oddziale swojego banku. Jeśli zdecydujesz się na drugi sposób, wówczas transfer może potrwać do 2-3 dni roboczych. Jeśli natomiast dokonasz przelewu przez internet, możesz mieć pewność, że zostanie on zrealizowany już w kilka godzin!
Największym atutem międzynarodowych przekazów pieniężnych jest ich globalny zasięg działania, co ułatwia przelewy pieniędzy dla tych osób, które znajdują się daleko od oddziału firmy.
Dodatkowo zawsze możesz liczyć na wysoką technologię i szybkie, bezpieczne transakcje bankowe.

Transferów pieniędzy możemy także dokonywać za pomocą różnych serwisów. Pozwala to bezpiecznie wysyłać i odbierać pieniądze w czasie rzeczywistym, a więc natychmiast. Serwisów można używać do wysyłania pieniędzy z karty kredytowej, można także dokonywać przekazów pieniężnych z naszego konta i do naszego konta. Aby móc korzystać z takiej formy przelewu pieniędzy, osoba wysyłająca i odbierająca musi posiadać adres e-mail i zarejestrować się na stronie danego serwisu.
Kolejnym sposobem przelewu pieniędzy z Anglii do Polski jest skorzystanie z banku. Jest to metoda bardzo wygodna, ponieważ możemy takiej operacji dokonać wszędzie, gdzie się znajdziemy. Aby wysłać pieniądze przelewem bankowym, musimy posiadać konto bankowe. Potrzebny będzie także międzynarodowy numer konta odbiorcy tzw. SWIFT. Koszt takiego przelewu w angielskim banku wynosi od 10 do 35 funtów plus dodatkowa opłata w banku odbiorcy (około 12 złotych). Zazwyczaj prowizja ta jest stała i niezależna od tego, jak wysoką kwotę chcemy przelać. Zrealizowanie takiego przelewu zajmuje zwykle 4-5 dni roboczych.

Karta przedpłacona

Bardzo wiele angielskich banków ma w swojej ofercie tzw. karty przedpłacone, stosowane jako dodatek do brytyjskiego konta. Karta taka kosztuje około 10 funtów, przekazuje się ją razem z kodem PIN rodzinie w Polsce. My natomiast posiadamy drugą kartę, którą możemy w każdej chwili doładować. Nasi bliscy w Polsce mogą korzystać z takiej karty podczas zakupów lub wypłacić gotówkę z bankomatu. Koszt przesłania do Polski 100 funtów to 5 funtów plus stała opłata za wypłatę z bankomatu (niezależna od kwoty) w wysokości 2,29 funta.

Odbierz pieniądze w sklepie

Istnieje jeszcze jeden sposób na dokonywanie przelewów pieniężnych z Anglii do Polski, w którym przelane pieniądze możemy odebrać w kasie naszego sklepu oznaczonego specjalnym logo. Istnieje kilka firm świadczących tego typu usługi. Aby nadać przekaz, należy zlokalizować na stronie firmy najbliższy punkt i udać się tam z dowodem tożsamości. Wówczas wypełniamy formularz wysyłkowy i przekazujemy go wraz z pieniędzmi agentowi. Zaletą tego sposobu transferu pieniędzy jest niewielki koszt przelewu i jego szybkość. Opłata za przekaz przy kwocie 100 funtów wyniesie nas 4,99 funta. W ciągu 10 minut pieniądze będą do odebrania bez jakichkolwiek dodatkowych opłat. Nie wymaga też od nadawcy i odbiorcy posiadania konta bankowego czy dostępu do Internetu. Jest to dość wygodna metoda, ponieważ nie naraża nas na stanie w kolejkach w banku czy na poczcie, a wypłaconą gotówkę możemy od razu wydać na potrzebne wydatki. Ta metoda przelewu sprawdza się także w szczególnych sytuacjach, kiedy ktoś bliski z kraju potrzebuje natychmiastowego wsparcia finansowego.
Zanim jednak zdecydujemy się na jakąkolwiek metodę przelewu, dobrze się zastanówmy. Pomyślmy, na czym nam najbardziej zależy. Przede wszystkim postawmy na sposób, który jest dla nas najwygodniejszy. Powinniśmy mieć także na uwadze, komu będziemy przesyłać pieniądze. Wtedy łatwiej nam będzie wybrać opcję, która jest korzystna dla obu stron.