Start Poradniki Pracujesz i nie wiesz, co zrobić z dzieckiem w czasie wakacji? Skorzystaj...

Pracujesz i nie wiesz, co zrobić z dzieckiem w czasie wakacji? Skorzystaj z tax-free

1386

HM Revenue and Customs (HMRC) przypomina pracującym rodzinom, że mogą korzystać z tax-free opieki nad dziećmi, aby pomóc zapłacić za koszty opieki nad dziećmi w okresie letnim.

 Tax-Free Opieki nad dziećmi – opieka nad dziećmi top-up dla pracujących rodziców – mogą być wykorzystane, aby pomóc zapłacić za akredytowane kluby wakacyjne, opiekunów lub zajęcia sportowe. W ten sposób  rodzice wiedzą, że ich dziecko bawi się podczas wakacji szkolnych, a oni mogą zaoszczędzić pieniądze.

Opieka nad dziećmi w wieku do 11 lat lub 17 lat jest dostępna w przypadku dzieci niepełnosprawnych. A za każde 8 £ zdeponowane na konto, rodziny otrzymają dodatkowe £ 2 w rządowym doładowaniu, ograniczone do £ 500 co trzy miesiące, lub £ 1,000, jeśli dziecko jest niepełnosprawne.

Rodzice i opiekunowie mogą sprawdzić swoje uprawnienia i zarejestrować się w celu uzyskania bezpłatnej opieki nad dziećmi za pośrednictwem strony gov.uk. Mogą ubiegać się o konto w dowolnym momencie i zacząć z niego korzystać od razu. Wpłacając pieniądze na swoje konta, rodziny mogą skorzystać z 20% dopłaty i wykorzystać pieniądze na pokrycie kosztów opieki nad dziećmi, gdy muszą, na przykład, podczas wakacji letnich.

Myrtle Lloyd, dyrektor generalny HMRC do spraw obsługi klienta, powiedział: „Chcemy pomóc dzieciom pozostać aktywnymi tego lata, niezależnie od tego, czy będą chodzić do letnich klubów wakacyjnych, czy do opiekunki. Doładowanie opieki nad dziećmi będzie przejść długą drogę w kierunku pomocy rodzicom zaplanować i zapłacić za letnie zajęcia, aby ich dzieci były szczęśliwe i zdrowe”.

 Dowiedz się więcej o tax-free opieki nad dziećmi

W marcu 2021 r. z konta skorzystało ponad 282 000 pracujących rodzin, co jest najwyższą odnotowaną liczbą rodzin w ciągu jednego miesiąca od uruchomienia programu w kwietniu 2017 r. Rodziny te otrzymały ponad 33 miliony funtów w rządowych dopłatach. Tax-Free Opieka nad dziećmi jest również dostępna dla dzieci w wieku przedszkolnych uczęszczających do żłobków, opiekunek lub innych opiekunów. Rodziny z młodszymi dziećmi często będą miały wyższe koszty opieki nad dziećmi niż rodziny ze starszymi dziećmi, więc oszczędności wolne od podatku mogą naprawdę coś zmienić.

 Opiekunowie mogą również założyć konto opiekuna za pośrednictwem GOV.UK, aby otrzymywać płatności od rodziców i opiekunów za pośrednictwem systemu.