Start Polecane Plany budowy 8 000 nowych niedrogich domów w Southampton

Plany budowy 8 000 nowych niedrogich domów w Southampton

649
shutterstock

Plany budowy tysięcy niedrogich domów w Southampton poczyniły krok naprzód, a firmy z branży budowlanej są zapraszane do składania wniosków o pracę przy realizacji projektu, którego wartość szacuje się na 120 milionów funtów.

Rada miasta Southampton poszukuje deweloperów, którzy podejmą się realizacji programu wprowadzenia 8000 przystępnych cenowo domów dla miasta do 2040 roku.

Oczekuje się, że pierwsza faza realizacji projektu, który ma rozpocząć się na oczyszczonych terenach, w już pustych nieruchomościach oraz na terenach z garażami mieszkalnymi, obejmie do 300 domów.

Władze lokalne poszukują „doświadczonych deweloperów tanich mieszkań”, ponieważ miasto chce zagospodarować już wybrane działki.

Pierwsze lokalizacje do programu Affordable Housing Framework zostały zatwierdzone w grudniu.

Oczekuje się, że realizacja planu pozwoli zaspokoić  „znaczącą potrzebę” przystępnych cenowo mieszkań w Southampton i pozwolą na rozwój wynajmu (czynszu) socjalnego, przystępnego cenowo czynszu i współwłasności nieruchomości.

Deweloperzy mieszkań mają czas do 31 maja, aby ubiegać się o miejsce w programie, a kolejne działki mają być udostępnione w ciągu najbliższych czterech lat.