Start Polecane Oto prosty sposób na to, jak zaoszczędzić na rachunkach za prąd

Oto prosty sposób na to, jak zaoszczędzić na rachunkach za prąd

3763

Eksperci twierdzą, że bardzo prostym sposobem zaoszczędzenia na rachunkach za prąd jest zmiana dostawcy prądu. Gospodarstwa domowe, które zdecydowały się zmienić dotychczasowego dostawcę energii, oszczędzają więcej na rachunkach. Mniejsze firmy dostarczające energię elektryczną zawładnęły rynkiem i oferują konkurencyjne ceny.

Ceny oferowane przez mniejsze firmy są tak atrakcyjne, że nawet wielkie firmy na ranku zdecydowały się na obniżki taryf. Eksperci twierdzą, że teraz jest najlepszy moment aby zmienić dostawcę prądu i zaoszczędzić pieniądze.

Według portalu uSwitch.com użytkownicy, którzy zdecydowali się zmienić dostawcę, zaoszczędzili w zeszłym roku aż 337 funtów, więcej niż w 2012 roku, kiedy kwota ta wyniosła 138 funtów i w 2011 – 170 funtów.

Dane przedstawione przez Energy UK pokazują, że w ostatnich 12 miesiącach aż 1,3 miliona klientów zamieniło większego dostawcę energii na mniejszą firmę. To znowu, zmusiło firmy energetyczne z tzw. wielkiej szóstki, do obniżek cen gazu i prądu.

Ewentualne oszczędności dla gospodarstwa domowego, które chciałoby teraz zmienić dostawcę, a nigdy wcześniej tego nie zrobiło, mogą wynieść nawet 400 funtów rocznie.

Proces zmiany dostawcy jest tak naprawdę bardzo prosty, z czego jeszcze niewielu zdaje sobie sprawę. Ci, którzy szukają lepszej oferty, znajdąszeroki wybór na dzisiejszym rynku, czy będą to umowy długoterminowe, czy taryfa zmienna.

Chociaż oszczędności płynące ze zmiany dostawcy nie są tak duże jak jeszcze kilka lat temu, to jednak eksperci twierdzą, że zmiana dostawcy powinna być kluczowym punktem w rozporządzaniu naszymi finansami.

Jeśli jesteś jednym z miliona ludzi, którzy nigdy jeszcze nie zmienili swojego dostawcy (np. ciągle korzystają z usług swojego pierwszego dostawcy energii), masz szanse zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy.

Jeśli myślisz o zmianie dostawcy, to w bardzo prosty sposób możesz porównać ceny taryf na stronie energyhelpline.com