Start Wiadomości Niedziela Wielkanocna najcieplejszym dniem w 2023 roku z temperaturą 18°C

Niedziela Wielkanocna najcieplejszym dniem w 2023 roku z temperaturą 18°C

512

Easter Sunday może być „jak dotąd najcieplejszym dniem w roku”, a w niektórych częściach Wielkiej Brytanii spodziewane są temperatury do 18 stopni Celsjusza.

Met Office ogłosił, że pogoda podczas długiego weekendu zapowiada się ogólnie jako „dobra i stosunkowo ładna” z „odrobiną słońca” którego doświadczymy przed deszczami, które pojawią się w świąteczny poniedziałek w większości miejsc w kraju.

Meteorolog z Met Office, Aidan McGivern, powiedział, że Good Friday rozpocznie się od ładnej pogody, miejscami z mroźnym porankiem, ale „słonecznym niebem dla zdecydowanej większości”.

W Wielki Piątek po południu słoneczna aura może wywindować temperaturę do „15 lub 16 stopni Celsjusza na południu kraju, od 12 do 14 stopni dalej na północ”, z 16 stopniami spodziewanymi w Londynie i 15 stopniami w Cardiff.

W sobotę „zdecydowana większość” Wielkiej Brytanii może spodziewać się temperatur od 14 do 16 stopni Celsjusza i warunkami „naprawdę bardzo przyjemnymi”.

Niedziela Wielkanocna również rozpocznie się od ładnej pogody pomimo spodziewanego niewielkiego zachmurzenia.

Prawdopodobnie najbliższa niedziela, będzie póki co najcieplejszym dniem w roku ze szczytem temperatur prognozowanym na około 18°C.