Start Polecane Możliwy zakaz dla psów w Hill Head w celu ochrony ptaków

Możliwy zakaz dla psów w Hill Head w celu ochrony ptaków

428
Image by Medgyesi Jenő from Pixabay

Rada gminy Fareham prosi mieszkańców o opinie na temat proponowanego wprowadzenia dodatkowej sezonowej strefy zamkniętej dla psów w Hill Head w celu ochrony ptaków chronionych.

W kwietniu 2022 r. wygasał obowiązujący nakaz Rady dotyczący kontroli psów w przestrzeni publicznej (PSPO), a Rada zaproponowała teraz przedłużenie tego obostrzenia na okres trzech lat.

W ramach tego procesu przedstawiona została konsultacja z Bird Aware Solent, która dotyczy możliwości wprowadzenia dodatkowej sezonowej strefy zamkniętej dla psów w Hill Head w miesiącach zimowych.

Według sporządzonych statystyk przedstawionych przez Bird Aware Solent, Hill Head zajęło trzecie miejsce wśród 87 miejsc pod względem liczby zarejestrowanych zakłóceń w ciągu ostatnich pięciu lat.

Spośród 105 obserwacji na miejscu, w których odnotowano niepokojenie ptaków w Hill Head, ponad 80 procent dotyczyło niepokojenia związanego z obecnością lub zachowaniem psa. Zakłócenia podczas tych 80 z 105 obserwacji można było przypisać psom, które były spuszczone ze smyczy.

David Williams, główny dyrektor naczelny władz lokalnych Partnership w South Hampshire  (organ nadzorujący Bird Aware Solent) powiedział: „Ta część plaży Hill Head jest ważnym miejscem żerowania dla ptaków, takich jak Dunlin (Biegus zmienny), które znajdują się na czerwonej liście ze względu na ochronę.

Mieszkańcy mogą wypowiedzieć się na temat propozycji od dziś do 30 maja, odwiedzając stronę www.fareham.gov.uk/consultations.