Start Polecane Koszty utrzymania: 8 zmian, o których należy pamiętać w sierpniu 2023r.

Koszty utrzymania: 8 zmian, o których należy pamiętać w sierpniu 2023r.

1289
Image by SteveBulley from Pixabay

Sierpień właśnie się rozpoczął, a wraz z nim wiele wstrząsów finansowych, które mogą odbić się na Twoim portfelu. Kluczowe zmiany obejmują najnowsze stopy procentowe i ogłoszenia limitów cen energii Ofgem.

Istnieją również zmiany w benefitach, które należy odnotować w swoim dzienniku, takie jak migracja Universal Credit. Oto osiem ważnych zmian w pieniądzach, o których należy pamiętać w sierpniu 2023 r.

Migracja Universal Credit – sierpień (brak ustalonej daty)

Większość osób ubiegających się o starsze świadczenia, takie jak Working Tax Credit, zostanie przeniesiona do Universal Credit w sierpniu. Zmiana obejmie następujące benefity:

  • Working Tax Credit
  • Child Tax Credit
  • Income-based Jobseeker’s Allowance (JSA)
  • Income Support
  • Income-related Employment and Support Allowance (ESA)
  • Housing Benefit

Otrzymasz „migration notice” pocztą, gdy nadejdzie Twoja kolej na zmianę benefitów. Otrzymasz również trzymiesięczny termin na rozpoczęcie ubiegania się o Universal Credit.

Zmiany PIP – sierpień (brak ustalonej daty)

Trwają również pracę nad zmianą dla osób, które od sierpnia ubiegają się o Personal Independence Payment (PIP).

PIP ma na celu pomóc dorosłym w wieku produkcyjnym, żyjącym z niepełnosprawnością, chorobą lub stanem zdrowia psychicznego. Jeśli pomyślnie złożysz wniosek, możesz otrzymać od 26,90 GBP do 172,75 GBP tygodniowo.

Zmiana w programie lojalnościowym Costa Coffee – 1 sierpnia

Coś dla fanów Costa – sieć kawiarni zmienia swój program lojalnościowy od 1 sierpnia, zwiększając liczbę ziaren potrzebnych do odebrania darmowego napoju.

Podwyżka cen alkoholu – 1 sierpnia

Ceny niektórych alkoholi będą droższe od 1 sierpnia, ponieważ stawki celne wzrosną o 10,1 proc. W tym samym czasie zostanie wprowadzony nowy system, w ramach którego napoje alkoholowe będą opodatkowane w zależności od ich mocy.

Stopy procentowe mogą ponownie wzrosnąć – 3 sierpnia

Bank Anglii ma ogłosić, czy stopy procentowe zostaną ponownie podniesione 3 sierpnia.

ONS publikuje najnowsze dane o stopie inflacji – 16 sierpnia

16 sierpnia Urząd Statystyk Narodowych (ONS) opublikuje stopę inflacji za 12 miesięcy do lipca 2023 r. Wysoka inflacja oznacza, że ​​ceny rosną gwałtowniej, a Ty dostajesz mniej niż dotychczas za swoje pieniądze.

Limit ceny Ofgem — 25 sierpnia

Regulator energii Ofgem ma zaktualizować swój limit cenowy 2 sierpnia, co wpłynie na ceny energii od 1 października do 31 grudnia. Obecnie typowe gospodarstwo domowe o średnim zużyciu energii płaci 2044 GBP rocznie (w przypadku płatności poleceniem zapłaty) w ramach pułapu cenowego Ofgem.

Zmiana świadczeń w Bank holiday – 28 sierpnia

Jeśli ubiegasz się o świadczenia i mieszkasz w Anglii lub Walii, zbliżający się dzień ustawowo wolny od pracy w poniedziałek, 27 sierpnia, może wpłynąć na termin płatności. Jeśli należy Ci się wypłata w tym dniu, prawdopodobnie otrzymasz pieniądze poprzedniego dnia roboczego.