Start Polecane Koszt utrzymania dziecka w Wielkiej Brytanii i wskazówki jak zaoszczędzić pieniądze

Koszt utrzymania dziecka w Wielkiej Brytanii i wskazówki jak zaoszczędzić pieniądze

2513

Często decydując się na dziecko martwimy się o aspekt finansowy. Koszt utrzymania dziecka zależy oczywiście od tego ile możemy i chcemy na nie wydać. W niniejszym wpisie chcemy przedstawić średni koszt utrzymania dziecka w UK, koszty przedszkola, rozrywki, ubrań i służby zdrowia.

Według statystyk opracowywanych co roku przez Centre for Economics and Business Research średni całościowy koszt utrzymania dziecka w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie 217 tysięcy funtów. Oczywiście, występują dość znaczne różnice pomiędzy poszczególnymi regionami UK: najdroższe jest wychowywanie dziecka w Londynie. Tu w ciągu 21 lat życia swojego dziecka rodzice wydają na jego opiekę, edukację oraz inne potrzeby średnio 253 638 funtów. Najtańszym pod tym względem rejonem Wielkiej Brytanii jest Yorkshire and the Humber: tutaj średnie wydatki wynoszą mniej więcej 214 tysięcy funtów.

Najdroższym dla portfeli rodziców okresem życia dziecka są pierwsze cztery lata: w ciągu tego okresu wydamy średnio 75 tysięcy funtów. Największe wydatki na dziecko w Wielkiej Brytanii będą wiązać się z opieką. Najtańszą opcją jest Registered Childminder (nieco ponad 100 funtów tygodniowo). Najdroższą opcją będzie oddanie dziecka do żłobka (nursery), gdzie za dzień opieki nad maluchem zapłacimy średnio 50 funtów.

Kolejne wydatki to przede wszystkim edukacja(75 tysięcy funtów). Na dalszych pozycjach sytuują się takie wydatki, jak jedzenie (niespełna 20 tysięcy funtów), wydatki wakacyjne (17 tysięcy funtów) oraz odzież (ponad 10 tysięcy funtów). Na hobby, zainteresowania oraz zajęcia pozaszkolne wydamy średnio około 18 tysięcy funtów.

Wskazówki dotyczące oszczędzania pieniędzy dla rodzin:

  • Rozpocznij wymianę opieki nad dziećmi z innymi rodzinami mieszkającymi lokalnie
  • Dołącz do biblioteki – to wolne popołudnie, a także oszczędność na kosztach zakupu książek
  • Rozważ zakupy w sklepach z używanymi rzeczami, szczególnie w przypadku ubrań dla niemowląt / dzieci
  • Kąpiele w wannie zużywają dużo wody i energii – zachęć dzieci do wskoczenia pod prysznic
  • Korzystaj z wyprzedaży
  • Zamów kartę Rail Family & Friends, aby zaoszczędzić na podróżach.