Start Polecane Eksperci : ceny energii do lata mogą spaść o setki funtów

Eksperci : ceny energii do lata mogą spaść o setki funtów

514
Image by CheapStockImage from Pixabay

Eksperci twierdzą, że miliony gospodarstw domowych mogą wkrótce doświadczyć pozytywnej różnicy w wydatkach, gdy od lipca ich ogromne rachunki za energię spadną o 440 funtów rocznie.

Ofgem w tym miesiącu ogłosi nowy pułap cen energii na lipiec i według  Cornwall Insight, niezależnej firma badawczo-konsultingowej w dziedzinie energii, pułap ten spadnie.

Z analizy przeprowadzonej przez firmę badawczą przewiduje się, że typowe gospodarstwo domowe będzie płacić rocznie około 2060 funtów.

Zmniejszona zmienność na hurtowym rynku energii, łagodna zima, wyższe niż przewidywano poziomy magazynowania w Europie oraz zmniejszony popyt ze strony konsumentów przyczyniły się do długo oczekiwanego spadku cen energii.

Ale w miarę upływu roku ceny energii elektrycznej mogą ponownie wzrosnąć, a Cornwall Insight przewiduje, że limit roczny może w październiku wzrosnąć do 2 098,22 GBP.

Limit cen energii jest obecnie ustalony na 3280 funtów rocznie dla większości gospodarstw domowych, w zależności od zużycia gazu i energii elektrycznej. Jednak w praktyce rachunki za energię w gospodarstwie domowym przy typowym zużyciu są ograniczone do 2500 GBP rocznie.