Start Imprezy Dzień Latających Mrówek 2022 w Wielkiej Brytanii? Co to jest i kiedy...

Dzień Latających Mrówek 2022 w Wielkiej Brytanii? Co to jest i kiedy wypada?

1877

Każdego lata, zwykle w lipcu lub sierpniu, można nagle zauważyć, że w UK wszędzie pojawiają się latające mrówki.

Zjawisko to znane jest jako Dzień Latających Mrówek – choć jest to mylące, ponieważ tak naprawdę nie zdarza się w konkretny dzień każdego roku. Zmieniają się daty – i zazwyczaj nie jest to tylko jeden dzień.

Roje tych skrzydlatych owadów zostały już zauważone w całym Southampton.

Czym jest Dzień Latających Mrówek?

Dzień Latających Mrówek jest naukowo nazywany lotem godowym, zjawiskiem, w którym dziewicze królowe kojarzą się z samcami przed założeniem nowych kolonii.

Dla ludzi oznacza to w zasadzie dużą liczbę mrówek kręcących się wokół.

Choć nazwano go „Dniem latających mrówek”, projekt Królewskiego Towarzystwa Biologicznego wykazał, że szeroko rozpowszechniona idea jest w rzeczywistości błędnym przekonaniem.

Badacze uznali, ze jest to przede wszystkim nie jeden dzień, a bardziej sezon.

Rój jest wywoływany przez pogodę i zwykle ma miejsce w lipcu lub sierpniu. Badanie wykazało, że mrówki latały tylko w dni, kiedy było ciepło.

Muzeum Historii Naturalnej stwierdziło, że skrzydlate mrówki pojawiają się w różnych okresach w całym kraju, a lokalne warunki pogodowe mają kluczowe znaczenie dla koordynacji aktywności roju.

Co nalezy robić?

Kontrolerzy szkodników Rentokil zalecają zamykanie drzwi i okien, jeśli mrówki krążą w szczególnie dużych ilościach, lub używanie moskitier i zasłon, aby utrzymać je z dala.